• Hodnotenie

Hodnotenie žiakov v predmete FYZIKA

Výsledné hodnotenie v predmete sa určuje na základe čiastkového hodnotenia a klasifikácie, ktoré sa vykonáva priebežne počas celého klasifikačného obdobia. Hodnotiť žiakov budeme kombinovane – hodnotenie percentami (písomné skúšanie) a hodnotenie známkou (ústne skúšanie). Na hodinách FYZIKY sú žiaci hodnotení na základe týchto kritérií:

Písomné skúšanie (bleskovky, písomky, testy):

100 – 90%                   1

89 – 75%                     2

74 – 50%                     3

49 – 30%                    4

29 – 0%                      5

Súčasťou hodnotenia je aj aktivita žiaka na hodine, príprava na hodinu (domáce úlohy ), riešenie fyzikálnych súťaží a olympiády.

Známky nemajú rovnakú váhu. Najväčší význam (váhu) majú známky z kontrolného testu a úspešné riešenie fyzikálnych súťaží. Najmenšiu váhu majú bleskovky, známky z domácich úloh, aktivita na hodine.

Aritmetický priemer známok nie je určujúci pri polročnej a koncoročnej klasifikácii. Pri klasifikácii žiaka na vysvedčení pedagóg hodnotí prácu žiaka za celé klasifikované obdobie komplexne (z hľadiska učebných štandardov) a individuálne (z hľadiska osobnostných charakteristík žiaka).

Pri polročnej a koncoročnej klasifikácii hodnotenie dotvára aj celkový obraz a vzťah k predmetu a povinnostiam.

Domáca úloha( počíta sa aj zabudnutý zošit s DÚ) je hodnotené známkou nedostatočný.

Každý žiak je povinný napísať všetky písomky, bleskovky - podľa počtu známok Ak je žiak v danom čase neprítomný, napíše si písomku v náhradnom termíne buď najbližšiu nasledujúcu hodinu alebo po dohode s vyučujúcim.

Žiak je povinný každú písomku písať perom, ktoré sa nedá gumovať.

Bleskovky posielame domov k nahliadnutiu zákonným zástupcom. Ostatné písomné práce sú k nahliadnutiu u vyučujúceho.