• TEAMS
          • TEAMS – Trendy edukačnej a manažérskej spolupráce

            projekt v rámci programu Erasmus+
             
             

            Európsky plán rozvoja

            Ako základná škola so zameraním na šport často za svoj prvoradý cieľ deklarujeme výchovu úspešného športovca (vrcholového či rekreačného). Pod týmto pojmom však vnímame mladého človeka, ktorý okrem dosahovania športových výsledkov absolvuje našu školu vybavený kľúčovými kompetenciami potrebnými pre plnohodnotný život v komplexnom svete 21. storočia. Medzi naše priority preto popri športe patrí najmä jazykové vzdelávanie a rozvoj zručností IKT.

            Naši žiaci okrem formálneho jazykového vzdelávania cestujú do zahraničia (exkurzie, dovolenky, športové súťaže, pracovné pobyty rodičov), no čoraz častejšie sa s nutnosťou komunikovať v cudzom jazyku stretávajú aj doma – pri náhodných kontaktoch so zahraničnými turistami, aj pri dlhodobejších kontaktoch so spolužiakmi z prisťahovaleckých rodín (migrácia rodičov za prácou, migrácia rodín za tréningami na našej škole). Veríme, že spolu s jazykovými kompetenciami a sprostredkovanou multikultúrnou skúsenosťou dokážu vstúpiť aj do dialógu o inakosti, ktorý vedie k lepšiemu vzájomnému porozumeniu či k odstráneniu rasistických a xenofóbnych prejavov.

            Digitálne kompetencie dnes okrem schopnosti pracovať s osobným počítačom a internetom zahŕňajú aj ochranu osobných údajov, odlišovanie virtuálneho sveta od reality, poznanie dôsledkov a rizík digitalizácie a ich predchádzanie, ako aj vnímanie IKT ako nástroja na vlastný osobnostný rozvoj.

            Ak tieto kvality očakávame od našich absolventov, musíme im ponúknuť pozitívne vzory zo strany učiteľov.

            Každý učiteľ našej školy prešiel formálnym jazykovým vzdelaním, no len veľmi malá časť z nich patrí k aktívnym používateľom cudzích jazykov. Každý učiteľ našej školy využíva pri svojej práci IKT, no nie všetci sa cítia komfortne pri nasledovaní rýchle sa meniaceho sveta digitálnych technológií. Sú to teda práve učitelia, kto môže a musí transparentne a prakticky preukázať nutnosť celoživotného vzdelávania.

        • Dublin
          • 1. tím - kultúra, IKT vo vzdelávaní, CLIL v prírodovedných a výchovných predmetoch, cudzojayčné komunikačné kompetencie prijímajúca partnerská organizácia: ENGLISH MATTERS S.L. @ Trinity College Dublin,
             


            Dublin, Írskotermín: : 8. - 19. 7. 2019
            PaedDr. Andrea Gáborová
            kurz: Angličtina a kultúra: Metodika kultúry pre učiteľov angličtiny
            (English & Culture: Methodology of Culture for teachers of English)
            opis kurzu: Široké spektrum prístupov a metód, vrátane literárnych workshopov, projektov, návštev lokálnych kultúrnych inštitúcií a rozhovorov s miestnymi obyvateľmi, umožní účastníkom zakomponovať kultúrne zdroje do vyučovacieho procesu. Učitelia si zároveň rozvinú vlastné jazykové kompetencie prostredníctvom írskeho a anglo-írskeho kultúrneho rámca.

            Mgr. Zuzana Vozárová
            kurz: kurz: IKT vo vzdelávaní - praktický kurz na zavádzanie informačných technológií do vzdelávania
            (ICT for Teaching - A practical course to incorporate Information Technology into Teaching)
            opis kurzu: Cieľom kurzu je umožniť účastníkom využitie IKT a aplikovanie nadobudnutých zručností na preskúmanie a vytváranie IKT zdrojov pre vyučovanie a vzdelávanie. Účastníci sa oboznámia s bezplatným, resp. ľahko dostupným softvérom na rozvoj základných techník, ako je úprava zvuku a obrazu, vytváranie digitálnych príbehov, atď. Naučia sa využívať nástroje ako podcasting, Movie Making, Web 2.0, sociálne siete, blogovanie, ePortfolio, Wikis, Webquest, a pod., ktoré zároveň podporia vyučovanie skrz medzipredmetový prístup.

            PaedDr. Alžbeta Karolyiová
            kurz: CLIL
            opis kurzu: Program je určený učiteľom primárneho a sekundárneho vzdelávania, ktorí majú záujem rozvinúť poznávaciu metodológiu na vyučovanie akademických predmetov prostredníctvom angličtiny a zároveň zlepšiť svoje komunikačné schopnosti.

            Mgr. Viera Komanová
            kurz: Angličtina pre učiteľov
            (English for Teachers)
            opis kurzu: Kurz anglického jazyka určený pedagogickým zamestnancom, ktorí cítia potrebu rozvinúť svoje komunikačné kompetencie.

             

        • Malta
          • 2. tím - technologická podpora vzdelávania, jazykové vzdelávanie v ranom veku, cudzojazyčné komunikačné kompetencie prijímajúca partnerská organizácia: Executive Training Institute , St. Julians, Malta

            termín: : 15. - 26. 7. 2019

            PaedDr. Peter Zlevský
            kurz: Rozvoj plynulosti a anglického jazyka
            (Fluency and English Language Development)
            opis kurzu: Praktický kurz zameraný na rozvoj základných jazykových kompetencií a plynulosti jazykového prejavu.

            Mgr. Matej Lipnický
            kurz: Technológiami vylepšené učenie
            (Technology enhanced learning)
            opis kurzu: Vysoko praktický kurz určený učiteľom ktorí sa chcú rozvíjať v oblasti technológií a ich používaním vo vyučovacom procese. Kurz predstaví rôzne typy softvérov a aplikácií pre praktické využívanie v triedach.

            Mgr. Karolína Gútová
            kurz: Hravá trieda: Vyučovanie jazyka na základnej škole.
            (The Playground Classroom: Primary School Language Teaching)
            opis kurzu: Kurz je určený učiteľom anglického jazyka v primárnom vzdelávaní, ktorí si potrebujú oživiť metódy a techniky vyučovania cudzieho jazyka. Po absolvovaní kurzu budú účastníci vybavení praktickými technikami, ktoré sú určené na motiváciu ich žiakov.

        • Scarborough

          • 3. tím - metodika vyučovania anglického jazyka, špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, CLIL v humanitných a výchovných predmetoch prijímajúca partnerská organizácia: Anglolang Academy of English, 20 Avenue Road, Scarborough, North Yorkshire, England, UKtermín:

            22.7. - 2. 8. 2019
             

            PaedDr. Martina Tóthová
            kurz: Jazyk a metodológia pre učiteľov anglického jazyka
            (Language & Methodology for Teachers of English)
            opis kurzu: Cieľom kurzu je poskytnúť stimulujúce praktické nápady na vyučovanie a rozvoj jazykových zručností. Témy obsiahnuté v kurze sú: Učenie sa slovnej zásoby, nahrávanie a recyklovanie. Autonómia žiaka. Žiak motivovaný hovoriť. Projektová práca v triede. Používanie drámy a rolová hra. Rôzne spôsoby vyučovania gramatiky.

            PaedDr. Monika Kollárová
            kurz: CLIL
            (Content and Language Integrated Learning)
            opis kurzu: Tento kurz je určený učiteľom, ktorí učia alebo chcú učiť akademické predmety v angličtine. Cieľom kurzu je poskytnúť stimulujúce praktické nápady na vyučovanie a rozvoj jazykových zručností.

            PaedDr. Elena Beňová Ambrušová
            kurz: Špecialne výchovno-vzdelávacie potreby (ŠVVP) a inkluzívne vzdelávanie
            (Special Educational Needs (SEN) and Inclusive Education
            opis kurzu: Účastníci si v priebehu kurzu vytvoria portfólio aktivít vhodných na inkluzívne vzdelávanie. Naučia sa prispôsobovať učebné materiály a metódy vzdelávacím potrebám svojich žiakov. Oboznámia sa s vplyvom učebných štýlov a kultúrneho pozadia žiakov na ich priebeh vzdelávania a dynamiku vzťahov v triede. Získajú kontakty v európskej sieti učiteľov.