Navigácia

 • Vzácny pozdrav

  Vzácny pozdrav

  Pani poštárka priniesla do školy na prvý pohľad nenápadnú obálku. Trochu väčšiu, hrubšiu, ťažšiu, ale v podstate to bola obyčajná biela obálka. Až na to, že prišla z Anglicka. A na pečiatke pošty odosielateľa bolo napísané Buckingham Palace. Všetci len prekvavene pučili oči, ale my sme už tušili, čo sa za tým skrýva.

  My, to sme dvaja deviataci, Chris Šujanský a Milan Kolesár. Spolu s pani učiteľkou Gáborovou sme pred časom čosi vyviedli. Len takú maličkosť, ktorú sme držali v tajnosti. Načasovanie nám síce celkom nevyšlo, ale výsledok nás aj tak potešil. A ako to súvisí s tou obálkou? Nuž, to bolo tak...

  Pred časom sme sa spolu so Saškou Mackovou a Vikou Krištekovou pustili do práce na ročníkovom projekte regionálnej výchovy Osobnosti Banskej Bystrice. Našou témou bola návšteva princa Charlesa v Banskej Bystrici a ako sme surfovali internet, aby sme našli informácie o jeho živote a fotografie, natrafili sme na čosi viac - našli sme adresu, na ktorú mu môžu ľudia písať listy. A to nám vnuklo nápad.

  Princ Charles je spomedzi víťazov jednotlivých kategórií projektu Osobnosti Banskej Bystrice jediný žijúci. Nebolo by pekné, keby sme ho informovali o jeho víťazstve? Nás by to veru potešilo, tak sme sa do toho rovno pustili.

  V našom liste princovi Charlesovi sme predstavili seba i našu školu, zoznámili sme ho s tradíciou ročníkových projektov regionálnej výchovy a tohtoročnou témou, informovali sme ho o jeho konkurencii v kategórii Návštevník mesta a zagratulovali mu k víťazstvu. Zároveň sme ho oboznámili s jedným zo záverov, ku ktorým sme dospeli počas prípravy projektu - hoci od jeho návštevy uplynulo takmer sedemnásť rokov, mnohí Banskobystričania si ju živo pamätajú a na princa Charlesa spomínajú ako na príjemného a charizmatického návštevníka.

  Náš list sme vypravili na cestu do Anglicka a pokračovali sme v svojich prípravách. Projekt sme prezentovali 5. júna a považujeme za príjemnú zhodu okolností, že list, ktorý nám prišiel v tej bielej obálke, je datovaný na druhý deň, 6. júna.

  Áno, ako ste si iste domysleli, dostali sme odpoveď od princa Charlesa. Dobre, nie tak celkom od neho, ale veď to poznáte, dôležití ľudia majú svojich tajomníkov práve na takéto drobnosti. Však preto aj náš list vlastne písal Chris ;)

  V liste od princa Charlesa sa píše:

  Milý Christopher,

  princ z Walesu ma požiadal, aby som poďakovala Tebe, Tvojej pani učiteľke a Tvojim spolužiakom za list v súvislosti s Vaším ročníkovým projektom regionálnej výchovy.

  Hoci Vám nemohol odpovedať osobne, jeho kráľovská výsosť si cení, že ste si dali tú námahu, aby ste mu napísali. Princa z Walesu veľmi potešila téma Vášho ročníkového projektu, o to viac, keď sa dozvedel, že ste si ho vybrali za víťaza kategórie Návštevník mesta. Ako poďakovanie za list prikladám informačnú brožúrku a fotku na nástenku.

  Princ z Walesu ma požiadal, aby som odovzdala srdečné pozdravy Tebe, Tvojej pani učiteľke i spolužiakom.

  S pozdravom,

  Claudia Spens

  Vzácny pozdrav - Obrázok 1

  No, čo poviete? My sme boli celkom ohúrení. Chris opakoval "mind-blowing", my ostatní sme ostali pri jednoduchšom - cool! Nestáva sa veľmi často, aby vašu prácu ocenil priamo objekt vášho projektu, že? A navyše, predstavte si - teraz už nielen žiaci našej školy poznajú anglickú kráľovskú rodinu, ale aj na anglickom kráľovskom dvore počuli o našej škole. Verte nám, sme na seba veľmi hrdí!

  PS: List od princa Charlesa prišiel na recyklovanom papieri, je na ňom vodoznak. A rýchly prieskum na internete nám prezradil, že Claudia Spens je riaditeľkou úradu bežnej korešpondencie ich kráľovských výsostí princa z Walesu a vojvodkyne z Cornwallu, dokonca je nositeľkou Rádu kráľovnej Viktórie a pre princa Charlesa pracuje už takmer dvadsať rokov.

 • Nedeľa plná športu

  Nedeľa plná športu

  Hoci normálne sa všetci tešia na víkend, pretože vtedy netreba ísť do školy, tí čo sem v nedeľu "dobehli", veru neoľutovali.

  V nedeľu, 18. júna, areál ZŠ Golianova takmer praskal vo švíkoch. Naplnili ho známe tváre slovenského športu - naši "domáci" barani (Michal Handzuš, Tomáš Surový, Tomáš Maroušek, Vlado Országh, Richard Zedník), ale aj futbalisti (Martin Poljovka, Michal Ďuriš, Norbert Gyömbér, Peter Boroš), mladé basketbalistky z ŠKP BB, zjazdárka Petra Vlhová, atlétky Janka a Danka Velďákové, biatlonistky Paulína Fialková a Janka Gereková, skokan na lyžiach Martin Švagerko, bojovník muay thai Vlado "Drakula" Moravčík, karatista Roman Volák so skupinkou úspešných mládežníkov zo svojej Freestyle Karate Academy, a zastúpenie mali aj tenis, bedminton, športová gymnastika, vodný slalom, lukostreľba, bicykle a motorky. Samozrejme, takéto zloženie zaslúžene pritiahlo pozornosť rekordného počtu návštevníkov, predovšetkým tých, ktorým bola akcia Naučme deti športovať určená.

  Deti rôzneho veku si prešli všetky športy, na jednotlivých stanovištiach sa pod vedením svojich športových vzorov dozvedeli mnohé tajné tipy a vyskúšali si zaujímavé a hravé prvky z tréningov. Atmosféru dotváral moderátor Peter Pinďo Lengyel a spríjemňovala hudba, dospeláci si mohli oddýchnuť v piknikovom kútiku a tí najmenší mali k dispozícii aj skákací hrad a maľovanie na tváričky či ručičky.

  V nádhernom letnom počasí táto akcia splnila obivdva ciele - športové hviezdy zoznámili deti so základmi svojich športov a zo vstupného, predaja lístkov do tomboly a sponzorských darov sa naplnila kasička na charitatívne účely.

  V záverečnej časti programu sa rozdali tri desiatky tombolových výhier, atmosféru na Aréne Barani rozpumpovali karatisti z FKA, organizátori nezabudli na narodeniny Peti Vlhovej a zaplnené hľadisko sa pokúsilo prehovoriť Janku Gerekovú k pokračovaniu kariéry. Organizátorom, športovcom, rodičom i športujúcemu drobizgu poďakoval pán primátor Ján Nosko, ktorý vyjadril túžbu, aby sa počet športujúcich obyvateľov Európskeho mesta športu čo najviac priblížil k sto percentám.

  Hotel Partizán na Táloch venoval OZ Nožička rekondičné pobyty v hodnote 3990€ a hlavný organizátor Pavel Holek prezradil, že na pomoc zdravotne postihnutým deťom sa podarilo vyzbierať 16268€, ktoré si rozdelia OZ Nožička a PONS.

  A ako celé podujatie kultúrne začalo za prítomnosti hercov Lukáša Latináka, Roba Jakaba, Mariána Miezgu, Milana OndríkaMartina Nahalku, spokojní diváci sa rozchádzali za tónov hudby, spevu a tanca folklórneho súboru Urpín.

  Tretí ročník akcie Naučme deti športovať bol po každej stránke vydarený, ostáva nám len dúfať, že o rok sa znovu stretneme na štvrtom ročníku.

  Nedeľa plná športu - Obrázok 1Nedeľa plná športu - Obrázok 2

  Ďalšie fotky si (už čoskoro) môžete pozrieť v galérii.

 • ŠKOLSKÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA v orientačnom behu – Piešťany

  ŠKOLSKÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA v orientačnom behu – Piešťany

  ŠKOLSKÉ  MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA v orientačnom behu – Piešťany

   

   

   13.-14.6.2017

  Poradie

  Kategória

  Názov školy a družstva

  Jednotlivci Štafety

  Súčet

   

   

  1

  ZŠ-D

  Gymn. Karola Štúra Modra

  45.51

  60.16

  106.07

   

  2

  ZŠ-D

  Gymn. Pierre de Coubertina Piešťany

  51.56

  63.30

  115.26

   

  3

  ZŠ-D

  ZŠ Golianova ul. Banská Bystrica

  63.18

  62.40

  125.58

   

  4

  ZŠ-D

  ZŠ a MŠ Červený Hrádok

  57.29

  74.50

  132.19

   

  5

  ZŠ-D

  ZŠ s MŠ Hôrky Žilina

  81.20

  76.19

  157.39

   

  6

  ZŠ-D

  ELBA- Súkr. šport. gymn. Prešov

  87.52

  129.16

  217.08

   

   

  ZŠ-D

  ZŠPark Angelinum Košice

   

  56.31

   

   

   

  (Barbora Kvarteková, Kamila Kunkelová, Alexandra Burianová, Petra Šunová, Sára Gregorová,Karolína Babčanová,Liliana Baculíková)

  ŠTAFETY ZŠ DIEVČATÁ:

  Konečné výsledky kategórie: ZŠ-D        1.9- 1.9km    0-   0m 12-  

  1. 117 QKE ZŠ Park Angelinum KE   0ch 56.31 Michaela Velgosová 0ch 15.18 Martina Husárová  0ch 23.06  0ch 38.24 Miroslava Velgosov 0ch 18.07  0ch 56.31 

                                                

  1. 112 MBA Gymn. K. Štúra Modra   0ch 60.16 Alžbeta Kopčíková  0ch 22.38  Natália Ježíková   0ch 18.20  0ch 40.58 Eva Ondovčíková    0ch 19.18  0ch 60.16 

                                                

  1.  115 GBB ZŠ Golianova BB-A      0ch 62.40 Petra Šunová       0ch 17.10  Barbora Kvarteková 0ch 19.50  0ch 37.00 Kamila Kunkelová   0ch 25.40  0ch 62.40 

  DRUŽSTVÁ ZŠ CHLAPCI:

  Poradie

  Kategória

  Názov školy a družstva

  Jednotlivci Štafety

  Súčet

  1

  ZŠ-CH

  ZŠ Jána Kupeckého Pezinok

  39.44

  55.52

  95.36

  2

  ZŠ-CH

  Cirkevná spojená škola Piešťany

  39.46

  59.32

  99.18

  3

  ZŠ-CH

  ZŠ a MŠ Červený Hrádok

  45.06

  69.13

  114.19

  4

  ZŠ-CH

  Ev. gymn. J.A.Komenského Košice

  70.45

  101.56

  172.01

  5

  ZŠ-CH

  ELBA- Súkr. šport. gymn. Prešov

  91.10

  85.03

  176.13

  6

  ZŠ-CH

  ZŠ Golianova ul. Banská Bystrica

  75.00

  106.57

  181.57

  7

  ZŠ-CH

  ZŠ Lichardova ul. Žilina

  82.01

  129.56

  211.57

   

  (Aurel Barto ,Adrián Kúr, DominikValent,Jakub Hrnčiarik, Samuel Baculík, Daniel Slaný)

   

   

  ŠTAFETY ZŠ CHLAPCI:

  Chlapci si na štafete obhájili pekné 6. miesto

   

  ŠKOLSKÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA v orientačnom behu – Piešťany - Obrázok 1ŠKOLSKÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA v orientačnom behu – Piešťany - Obrázok 2

 • Osobnosti Banskej Bystrice

  Osobnosti Banskej Bystrice

  V pondelok, 5. júna 2017, sa to v škole na Golianovej ulici hemžilo slávnymi osobnosťami, tými aktuálnymi, ale aj takými z dôb dávno minulých. Deviataci si totiž v rámci ročníkového projektu regionálnej výchovy Osobnosti Banskej Bystrice pripravili odovzdávanie cien, ktoré v ničom nezaostávalo za hollywoodskou oscarovou nocou. V deviatich kategóriách bolo 28 nominovaných, spomedzi ktorých vzišli nasledujúci víťazi:

  Literatúra: Terézia Vansová
  Geografia: Matej Bel
  História: Ján Golian
  Hudba: Svetozár Stračina
  Výtvarné umenie: Dominik Skutecký
  Fyzika: Jozef Murgaš
  Biológia: Jozef Dekrét Matejovie
  Šport: Jaroslav Starší
  Návštevník mesta: Charles, princ z Walesu

  S každým z víťazov sa potom žiaci a priatelia školy mohli bližšie oboznámiť na stanovištiach, ktoré si deviataci pripravili pod vedením svojich vyučujúcich.

  V sprievodnom programe si všetci oddýchli vo filmovom klube, kde si pozreli portréty ďalších osobností mesta. Na športových stanovištiach si vyskúšali streľbu na hokejovú bránku, ale aj skutočnými laserovými puškami využívanými v biatlone, svoje orientačné schopnosti si overili v mini-bludisku pod vedením trénerov orientačného behu a ich zdatnosť pri nosení munície otestovali partneri z klubu vojenskej histórie Golian.

  Deviatakov prišli podporiť aj bývalí žiaci školy, jednak neodmysliteľné technické trio Mak-Mitru-Baranka s podporou fotografa Klima, no najmä absolventka konzervatória Ema Kristofová, ktorá prispela do úvodného programu piesňou Nebe to ví z muzikálu Johanka z Arcu, a vychádzajúca hviezda moderného umenia Jozef Stančík, ktorý v umeleckom klube predstavil svoju tvorbu a zaspomínal na svoje roky na Golianke.

  Popoludní sa všetci rozchádzali síce unavení, no plní dojmov a zážitkov. Za pomoc pri realizácii tohto krásneho náročného projektu ďakujeme pani učiteľke Snopkovej, ktorá všetko poskladala dokopy, pani zástupkyni Komanovej, ktorá zanietene viedla nácvik úvodného programu, pani učiteľkám Kupcovej, Valentovej, Kollárovej, Gernicovej, Kristofovej, Pechovej, Striešovej, Gáborovej, Šimčíkovej a Bialekovej a pánovi učiteľovi Laubertovi, ako aj pani Dobrovičovej a Frühwaldovej, Stredoslovenskému múzeu, Múzeu SNP, klubu vojenskej histórie Golian, klubom Hadveo a Laserové pušky a Občianskej rade Uhlisko.

  Už teraz sme zvedaví, čo o rok vymyslia naši nasledovníci.

  vaši deviataci
  Osobnosti Banskej Bystrice - Obrázok 1Osobnosti Banskej Bystrice - Obrázok 2Osobnosti Banskej Bystrice - Obrázok 3

  Viac fotiek nájdete vo fotogalérii (už čoskoro).

 • Zoznam žiakov v 5. ročníku šk.rok 2017/2018

  5.A  športová hokejová trieda     Triedna uč.:  Mgr. Striešová
     
  1. BABČAN Jakub
  2. BOJTOŠ Bruno
  3. ČUNDERLÍK Michal
  4. DRUGA Tomáš
  5. FEDOR Richard
  6. GÁPEĽ Jakub
  7. JANČO Erik
  8. JANČOVIČ jakub
  9. JONÁS Adam
  10. KOŠTIAĽ Pavol
  11. KOVÁČ Samuel
  12. KÚDELKA Jakub
  13. KUKOĽ Ján
  14. MESÍK Marko
  15. NAČIN Norbert
  16. NOVOTNÝ Samuel
  17. OBORIL Marek
  18. PLANĆÁR Samuel
  19. SENINA Marek
  20. ŠUNA Martin
  21. TOMKA Lukáš
  22. UHLIAR Ján

   

   

   

       5.B  športová trieda Triedna uč. : PaedDr. Kolárová
     
  1. BAIS Lukáš
  2. BAŽÍKOVÁ Ema
  3. BERÁKOVÁ Daniela
  4. CIMERMAN Timotej
  5. DZÚRIK Samuel
  6. FILIPOVIČ Samuel
  7. GALÁTOVÁ Nina
  8. HRÍBIK Marek
  9. HOGH Sebastián
  10. ILKANIČ Tomáš
  11. KOCHAN Tomáš
  12. KOVÁČ Alex
  13. KUBÁŇ Branislav
  14. KUBICOVÁ Tereza
  15. LEHOCKÝ Filip
  16. LONGAUER Matej
  17. MÁLIKOVÁ Dominika
  18. NAŇOVÁ Sofia
  19. STEINIGER Tobias
  20. TAVAČIAK Jakub
  21. ZACHAROVÁ Emma
  22. ZELINA Matej
  23. WÁGNER Michal

   

       5.C  trieda    
      Triedna uč. : PaedDr. Markovičová
  1. BAJNOKOVÁ Veronika
  2. BOHÁČIK Matej
  3. BORTNYK Vladislav
  4.  BUKOVÝ Adam  
  5. ČEKANOVÁ S. Alexandra
  6. DANIŠOVÁ Hana
  7. DOLÁK Dávid  
  8. ĎURIŠOVA Petra
  9. GERNIC Oliver  
  10. HANKOVÁ Veronika
  11. HOLEKOVÁ Natália
  12. CHROMIAK Oliver
  13. KARKALÍK Jakub Martin
  14. MAK Lukáš  
  15. MAZALOVÁ Adela
  16. MOLITORISOVÁ Ema
  17. PAVLÍK Matúš  
  18 PECHOVÁ Ivana  
  19 POLIAKOVÁ Vanesa
  20 PORUBČANOVÁ Ema
  21 SNOPKOVÁ Alica
  22 TURŇA Marek  
  23 VESELOVSkÝ Maroš
  24. VOZÁR Peter  
  25. WITMANNOVÁ Emma

   

   

       5.D trieda    
       Triedna uč. : PaedDr. Karolyiová
  1. BALOG David  
  2. BARTOŠ Kristián
  3. CIBULKOVÁ Veronika
  4. CÍGLEROVÁ Viktória
  5. DANKO Gusstáv Tobias
  6. ĎURČOV Tomáš  
  7. FABÍNI Andrea  
  8. FAŠKO Sameull  
  9. FINĎO Alex Filip  
  10. GÁLISOVÁ Jana  
  11. GIERTL Šimon  
  12. KASZA Kimi  
  13. KOMŹÍKOVÁ Lujza
  14. KOSCOVÁ Kristína
  15. KUNZOVÁ Sára  
  16. KVASNA Juraj  
  17. LOVIČ Filip  
  18. MADOŠOVÁ Kristína
  19 MAJER Adam  
  20 MAĽOVÁ Lívia  
  21 MICHALKOVÁ Miriama
  22 REPKOVÁ Ivana  
  23. SOCHANOVÁ Adela
  24. TONHAJZEROVÁ Nikol
  25. WINKLER Šimon  

   

 • Kúzelná fyzika

  Kúzelná fyzika

             Pri slove fyzika sa asi nejednému žiakovi vybavia ťažké vzorce, veľa príkladov a nie veľmi obľúbené hodiny. Fyzika je však všade okolo nás a je viac ako nevyhnutná v každodennom živote. Naša škola sa zúčastnila už viacerých podujatí s fyzikou, no všetci sa zhodneme na tom,  že Kúzelná fyzika bola najlepšia.

  Dňa 23.6.2017 prišiel na našu školu mladý pán,  ktorý nám chcel fyziku priblížiť hravou formou a to sa mu  aj podarilo. Všetci sme sa s očakávaním nahrnuli do učebne fyziky a čakali na pokusy. Mladý pán bol veľmi vzdelaný a vtipný. Predvádzal nám pokusy s magnetickou levitáciou, ukázal správne farby dúhy, dokonca sme sa dozvedeli prečo sa lososová farba nazýva lososovou, ako vidia farby ženy a ako  muži. Oboznámili sme sa s princípom fungovania fontány, a taktiež sa dozvedeli, že je veľmi dôležité si dávať pozor na vodné víre, pretože vedia byť nemilosrdné a aj najlepší plavec môže mať problém. Veľkým prekvapením bola pre nás informácia, že najdlhší fyzikálny pokus trval 30 rokov a jeho podstatou bolo dokázať, či sa pevná látka dokáže aspoň čiastočne zmeniť na kvapalinu. My sme si taký pokus vyskúšali s Nenewtnovskou kvapalinou  a samozrejme ako pravým fyzikom nám vyšiel.

  Pán bol z Prešova a jeho prízvuk pridal pokusom a vysvetľovaniu to pravé čaro. Po predstavení sme sa ešte dlho smiali. Veľmi sa nám to páčilo a tešíme sa na ďalšiu návštevu a nové pokusy.

   

  Kúzelná fyzika - Obrázok 1

 • Výsledky testovania našich žiakov 9.ročníka v školskom roku 2016/2017

  Výsledky testovania našich žiakov 9.ročníka v školskom roku 2016/2017

  Výsledky testovania našich žiakov 9.ročníka v školskom roku 2016/2017 - Obrázok 1

 • Oznam pre rodičov nových žiakov

  Oznam pre rodičov nových žiakov

  Oznam:
  Vážení rodičia nových žiakov.
  Zoznamy žiakov, pomôcky a ďaľšie info bude zverejnené do konca augusta na webovej stránke školy.
  Za porozumenie ďakujeme.
                              
                                                         Vedenie školy

 • Naučme deti športovať

  Naučme deti športovať

  Naučme deti športovať - Obrázok 1

 • Oznam o udelení riaditeľského voľna

  Oznam o udelení riaditeľského voľna

         Riaditeľ Základnej školy Golianova 8 Vám oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje žiakom dňa 19.5.2017 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov /odstávka pitnej vody na Golianovej ulici/.

                                                                          PaedDr. Peter Zlevský, rš

 • ZŠ Golianova žiari hokejovým úspechom

  ZŠ Golianova žiari hokejovým úspechom

  ZŠ Golianova žiari hokejovým úspechom

  3. máj 2017. Von bolo sychravé počasie, no našu školu rozžiarilo slnko šťastia. V tento deň sme boli ozaj všetci šťastní. Vrátili sa naši bývalí žiaci, dnes už veľké hokejové pojmy.

  Priniesli nám ukázať Pohár Vladimíra Dzurillu. S veľkým aplauzom sme vítali trénerov V. Országha, R. Zedníka, držiteľa Stanley Cupu M. Handzuša, kapitána mužstva T. Surového, M. Češíka, P. Lampera, M. Luntera, M.Rotha a vedúceho družstva M. Škamlu. Škoda, že pre svoje reprezentačné povinnosti neprišli T. Zigo a T. Matoušek. Naša škola je hrdá na týchto našich bývalých žiakov, ktorí po prvýkrát v histórii Banskej Bystrice pomohli získať titul majstra Slovenska v hokeji. Prežili sme s nimi nezabudnuteľné chvíle. Stali sa pre nás  veľkým vzorom. Chlapci, ďakujeme vám za majstrovský titul.

   

  Mgr. B. Šimová

  ZŠ Golianova žiari hokejovým úspechom - Obrázok 1

 • Majáles

  Majáles

  Majáles - Obrázok 1

 • Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

  Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

  Iba pre deviatakov a ich rodičov!

  Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

  Do začiatku testovania deviatakov 2017 zostáva už len 43 dní, 16 hodín, 47 minút a 11 sekúnd!

  Riadny termín celoslovenského testovanie deviatakov             

  Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9–2017 sa v školskom roku 2016/2017 uskutoční 5. apríla 2017 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.

  Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných a stredných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety. Na vybraných základných školách bude v období február a máj 2017 prebiehať pilotné overovanie testovacích nástrojov pre Testovanie 9.

  Náhradný termín celoslovenského testovanie deviatakov

  Náhradný termín testovania sa uskutoční 20. apríla 2017 (štvrtok).

  Informácie o testovaní deviatakov 2017 budeme priebežne aktualizovať.

  Dôležité informácie pre deviatakov a ich rodičov

  Čo je cieľom testovania 9?

   

  Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

   

  Obsah testovania 9

  Začiatok testovania 9

  • Začiatok písania testov Testovanie-9 je 5. apríla 2017 (streda) o 8.00 h.

  Povolené pomôcky

  • kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré alebo čierne guľôčkové pero.

  Zakázané pomôcky

  • mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

  Užitočné zdroje na prípravu k Testovanie 9-2017

  Monitor9.sk je server pre všetkých deviatakov, ktorí sa rozhodli úspešne zvládnuť celoslovenské Testovanie 9!

   

  Učebné deviatacké pomôcky

  Deviatacké testy

   

  Literatúra

  Slovenský jazyk

  Čitateľský denník

  Slohové práce

  Gramatika

  Časový harmonogram Testovanie 9

  Slovenský jazyk a literatúra/Maďarský jazyk a literatúra

   

  • 8.00 – 8.10 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 8.10 – 8.15 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 8.15 – 9.15 h – 60 minút na riešenie testu
  • 9.15 – 9.20 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov
  • 9.20 – 9.40 h – prestávka

  Matematika

  • 9.40 – 9.50 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 9.50 – 9.55 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 9.55 – 10.55 h – 60 minút na riešenie testu
  • 10.55 – 11.00 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov
  • 11.00 – 11.35 h – prestávka pre školy s VJM/VJU

  Slovenský jazyk a slovenská literatúra/Ukrajinský jazyk a literatúra

  • 11.35 – 11.40 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 11.40 – 11.45 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 11.45 – 12.35 h – 50 minút na riešenie testu
  • 12.35 – 12.40 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov

  Žiaci so zdravotným znevýhodnením zaradení do I. skupiny obmedzenia

  Slovenský jazyk a literatúra/Maďarský jazyk a literatúra

   

  • 8.00 – 8.10 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 8.10 – 8.15 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 8.15 – 9.30 h – 75 minút na riešenie testu
  • 9.30 – 9.35 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov
  • 9.35 – 9.55 h – prestávka

  Matematika

  • 9.55 – 10.05 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 10.05 – 10.10 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 10.10 – 11.25 h – 75 minút na riešenie testu
  • 11.25 – 11.30 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov
  • 11.30 – 12.05 h – prestávka pre školy s VJM/VJU

  Slovenský jazyk a slovenská literatúra/Ukrajinský jazyk a literatúra

  • 12.05 – 12.10 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 12.10 – 12.15 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 12.15 – 13.20 h – 65 minút na riešenie testu
  • 13.20 – 13.25 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov

  Žiaci so zdravotným znevýhodnením zaradení do II. skupiny obmedzenia

  Slovenský jazyk a literatúra/Maďarský jazyk a literatúra

  • 8.00 – 8.10 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 8.10 – 8.15 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 8.15 – 9.50 h – 95 minút na riešenie testu
  • 9.50 – 9.55 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov
  • 9.55 – 10.15 h – prestávka

  Matematika

  • 10.15 – 10.25 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 10.25 – 10.30 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 10.30 – 12.05 h – 95 minút na riešenie testu
  • 12.05 – 12.10 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov
  • 12.10 – 12.45 h – prestávka pre školy s VJM/VJU

  Slovenský jazyk a slovenská literatúra/Ukrajinský jazyk a literatúra

  • 12.45 – 12.50 h – pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov
  • 12.50 – 12.55 h – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom
  • 12.55 – 14.20 h – 85 minút na riešenie testu
  • 14.20 – 14.25 h – zozbieranie testov a odpoveďových hárkov
 • BURZA športových potrieb a vecí

  BURZA športových potrieb a vecí

  Dňa 8.5.2017 (pondelok ) sa uskutoční v suteréne školy ZŠ Golianova 8 Uhlisko

   

  BURZA ŠPORTOVÝCH POTRIEB A VECÍ !!!

  8.00 DO 9.00 h - preberanie športových potrieb

  9.00 do 12.00 h - predaj športových potrieb

  12.00 h - výdaj nepredaných vecí

 • Máme radi ruštinu

  Máme radi ruštinu - Obrázok 1Máme radi ruštinu - Obrázok 2

 • Fašiangová zábava 17.2.2017

  Fašiangová zábava 17.2.2017

  Fašiangová zábava 17.2.2017 - Obrázok 1

 • St. Patrick's day
  18. 4. 2017

  Do galérie St. Patrick's day boli pridané fotografie.

 • Čítame si navzájom
  12. 4. 2017

  Do galérie Čítame si navzájom boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Golianova 8, Banská Bystrica
  Golianova 8
  Banská Bystrica
  97401
 • 048/414 53 85 - tajomníčka
  048/414 78 51 - riaditeľ

Fotogaléria