• Spomienky na EYOF

• Významného európskeho športového podujatia, ktoré sa konalo v Banskej Bystrici koncom júla, sa svojimi aktivitami zúčastnili aj žiaci našej školy.  V priestoroch Fan zóny, ktorá sa nachádzala v parku pod Múzeom SNP  prezentovali partnerskú krajinu, ktorou bolo Chorvátsko. V pridelenom stánku predstavili všetkým návštevníkom kultúru, šport, zvyky, jedlá tejto krajiny. Deti aj dospelí si mohli otestovať v stánku svoje poznatky formou jednoduchých kvízov, puzzlí a odniesť si okrem zaujímavých informácií aj drobný darček.

• Plavecká štafeta

• Žiaci prvého a druhého stupňa sa zúčastnili na Plaveckej štafete, ktorú organizovalo mesto Banská Bystrica. Za prvý stupeň plávali štvrtáci Filip Tӧre, Michal Pirnik, Michaela Vavrinčíková a Michaela Luptáková. Svojimi výkonmi si vybojovali pekné 2. miesto. Za druhý stupeň pretekali Ronald Štofan, Linka Sýkorová 9.B, Matyáš Laštiak 8.A a Natália Gerő 7.A.Umiestnili sa na 3.mieste. Za výborné výsledky a reprezentáciu školy gratulujeme!

• Moderný päťboj

• Žiacka našej školy Linda Sýkorová sa stala Majsterkou Slovenska v modernom päťboji v obidvoch kategóriach U15 a U17. Srdečne blahoželáme!!

• Víťazstvo Tomáša Zlevského

• Počas víkendu (24.9.2022 - 25.09.2022) žiak 5.B triedy našej školy Tomáš Zlevský zvíťazil na medzinárodných pretekoch v skokoch na lyžiach - Orlen Cup Kids v Zakopanom v Poľsku, v kategórii starší žiaci, ročník narodenia 2011-2012.

1m.🥇 Tomáš Zlevský SVK,

2m. 🥈Kamil Jarzabek PL,

3m.🥉 Pawel Walach PL.

Tomášovi gratulujeme a prajeme ešte veľa podobných úspechov.

• Riaditeľské voľno

• Oznam o udelení riaditeľského voľna.

Riaditeľ Základnej školy Golianova 8 Vám oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje žiakom dňa 16.9.2022 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

PaedDr. Peter Zlevský, rš

• Plenárne a triedne rodičovské zasadnutia

• Oznam: Plenárne rodičovské zasadnitie bude 19.9.2022 (pondelok) o 16:00 hod. v školskej jedálni. Po skončení budú triedne rodičovské zasadnutia v jednotlivých triedach o 16:30 hod.

Vedenie školy

• Nový školský rok

• Vážení rodičia, učitelia, milí žiaci!

O chvíľu sa pre nás

O chvíľu sa pre nás všetkých začína nový školský rok 2022/2023. Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční  5.9.2022 (pondelok). Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu vydalo Ministerstvo školstva pokyny pre všetky školy (https://www.minedu.sk/data/att/24231.pdf ).

Organizácia dňa 5.9.2022

Príchod žiakov 2.-9. ročníka do školy je v čase 8:00-8:10 hod. Žiaci vchádzajú do budovy školy prednými vchodmi, neprezúvajú sa a idú do svojich tried. Na Arénu prichádzajú spoločne s triednou učiteľkou/učiteľom. K vstupu žiaka do školy je nevyhnutné vyplniť cez EDUPAGE v časti žiadosti/vyhlásenia, vyhlásenie o bezpríznakovosti. V prípade, že sa Vám ho nedá vyplniť cez Edupage, treba si ho vytlačiť a vypísané priniesť do školy ( https://www.minedu.sk/data/att/24230.pdf ).

O 8:30 hod. bude slávnostné otvorenie nového školského roka 2022/23 na Aréne BARANI, následne podľa pokynov triedneho učiteľa. Informácie na ďalšie dni dostanú od svojich triednych učiteľov.

Žiaci 1.ročníka vchádzajú do budovy školy v sprievode rodičov v čase 8:30-8:40 hod. a idú rovno do svojich tried. Bližšie informácie dostanete na mail, ktorý ste uviedli v prihláške a nájdete ich aj na nástenke v škole.