• Deň jablka
     • Deň jablka

     • Do galérie Deň jablka boli pridané fotografie.

      „Červené jabĺčko v aktovke mám,

      21.10. je Deň jablka, komu ho dám?“...

      O tom, že zdravie nie je ľahostajné ani žiakom našej školy, nás presvedčili oni sami. V triedach si urobili výstavky z prinesených jabĺčok a hľadali NAJJABĹČKO - najkrajšie, najmenšie, najväčšie, najzaujímavejšie,... proste NAJ. Na záver sa do svojich jabĺčok s chuťou zahryzli.

    • Deň zvierat
     • Deň zvierat

     • Do galérie Deň zvierat boli pridané fotografie.

        SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

       

       bol ustanovený na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931.

      4.október  je deň oslavou života zvierat, ich nezastupiteľnej úlohy v našom živote, oslavou vzťahu medzi ľuďmi a ríšou zvierat. Tento deň mal spočiatku upozorniť na kritickú a neutešenú situáciu ohrozených druhov živočíchov. Neskôr sa začal vzťahovať na všetky druhy zvierat a postupne sa oslavoval po celom svete. Na tento deň pripadá sviatok sv. Františka z Assisi, ktorý bol veľkým milovníkom zvierat a je zároveň patrónom zvierat a ekológov.

               Aj my  na  prvom stupni sme si pripomenuli Svetový deň zvierat. Tento deň bol opäť trocha iný, ako ostatné dni v našej škole. V niektorých triedach už od rána pribudli noví "žiaci", ktorí nesedeli v laviciach ,

      ale boli usadení v klietkach, škatuliach, aby nevyrušovali počas vyučovania.

                    Žiaci si priniesli svojich zvieracích miláčikov a pripravili si o nich zaujímavé rozprávanie. Ako sa volajú a odkiaľ ich majú. Rozprávali nielen o tom, ako sa o nich starajú, ale aj o tom ako sa ich snažia niečo naučiť. Zvieratá si žiaci mohli obzrieť, pohladkať a niektorí okúsili aj ich ostré zúbky. Tí, ktorí si nemohli doniesť živé zvieratko priniesli si svoje najobľúbenejšie plyšové zvieratko alebo fotografiu. V tento deň sa všetci tešili, lebo mohli mať v škole svoje najobľúbenejšie zvieratko.

                      Niektorí žiaci veria, že už aj oni si na budúci rok prinesú živé zvieratko.

                                                                                    Bol to krásny a príjemný deň.  

                                                                                                                                    Žiaci VI.B + AH

    • Deň mlieka
     • Deň mlieka

     • Do galérie Deň mlieka boli pridané fotografie.

      Deň mlieka

       

      V kalendári je veľa zaujímavých dní. Jeden patrí matkám, ďalší deťom, iný  zvieratám.  Jeden je však najchutnejší. To je ten, keď nám dá mamička mliečnu desiatu a na obede nám tety kuchárky spravia chutné ochutené mlieko. Áno, je to Deň mlieka. Aj tento rok sme si v triedach celého prvého stupňa porátali mliečne desiaty. Maminky nám prichystali rôzne druhy tvrdého syra, bryndzu, syrokrém. Nechýbali ani jogurty všetkých druhov a farieb, krémiky, termix, či puding. V niektorých taškách bol i mliečny rez. Vo fľaškách mali niektoré deti mlieko alebo kakao. A všetci sme si v tento deň sľúbili, že mliečne výrobky budeme jesť celý rok. Pretože chceme mať silné kosti a chceme byť zdraví každý deň.

    • Deň školských knižníc
     • Deň školských knižníc

     • Do galérie Deň školských knižníc boli pridané fotografie.

      Medzinárodný deň školských knižníc a naša škola...

       

           Štvrtý októbrový pondelok je už tradične vyhlásený za Medzinárodný deň školských knižníc. Tento deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, k čítaniu a ku knižnici.

      Pre žiakov prvého stupňa bol tento deň doslova rozprávkový. Deti  s pani učiteľkami, sa ráno v škole ocitli  v kostýmoch známych rozprávkových postavičiek.

      Radosť ukrytá v hrdinoch z rôznych  rozprávkových kníh sa prejavovala na tváričkách či už našich najmenších prváčikoch, ktorí sa zapojili do tohto projektu po prvý raz, ale aj všetkých detí I. stupňa.

      V triedach a na chodbách školy bolo veľmi veselo. Krásnymi rozprávkovými maskami deti dokázali, že v knižnici si každý z nás nájde knižný poklad, ktorý ho dokáže poučiť, pobaviť a rozviť fantáziu.

    • Týždeň zdravej výživy
     • Týždeň zdravej výživy

     • Do galérie Týždeň zdravej výživy boli pridané fotografie.

      Týždeň zdravia

       

      Tento rok sa uskutočnilo 62. zasadnutie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) na Malte so zastúpením hlavného hygienika SR. Jeho cieľom bolo výrazne zlepšiť zdravie a znížiť nerovnosti v oblasti zdravia občanov európskeho regiónu.

      Aj naša škola sa zapojila do programu ZDRAVIE 2020 v rámci „Týždňa zdravia“. Obzvlášť v súčasnom celosvetovom boji proti COVID – 19 je veľmi dôležitá správna životospráva detí. Žiaci 1. stupňa si nosili počas celého týždňa zdravú desiatu, bohatú najmä na vitamíny v podobe ovocia a zeleniny.