Športové triedy "B"
Významní športovci našej školy a ich úspechy
Bežecké lyžovanie
ĽUBOMÍR HRMO:
ZŠ Golianova: v rokoch 1967 - 1976
Triedny učiteľ: Mgr. Ján Nemčok
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
Ultramaratón – beh za 24 hodín 1997 Majstrovstvá Európy, Švajčiarsko, Bazilej - výkon 226,409 km 3.miesto 1999 Majstrovstvá Európy, Taliansko, Verona - zabehol 249,239 km 1.miesto 2000 Majstrovstvá Európy, Taliansko, Uden - zabehol 259,273 km 1.miesto 2001 Majstrovstvá sveta, Taliansko, Verona - zabehol 270,338 km 2 miesto 2004 Majstrovstvá Európy, Česká republika, Brno - zabehol 259,453k 1.miesto 2004 Majstrovstvá sveta, Česká republika, Brno súčasne sa bežali s Európou zabehol 59,453km 2.miesto 2004 Majstrovstvá Európy, družstiev 3.miesto JAROSLAVA STARŠIA:
ZŠ Golianova: v rokoch 1973- 1981
Triedny učiteľ: Mgr. Zora Staršia
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
1982 Majstrovstvá ČSSR dorastu 1.miesto 2x 1983 Majstrovstvá ČSSR dorastu 1.miesto 2x 1984/85 Majstrovstvá ČSSR dorastu, štafety 1.miesto 2x 1984/85 Medzinárodné preteky juniorov DRUŽBA 6.miesto 1985 Svetový pohár 21.miesto JAROSLAVA BUKVAJOVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1982 - 1990
Triedny učiteľ: Mgr. Želmíra Dobrotová
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
1994 Majstrovstvá sveta juniorov Rakúsko, Breitenwang 6.miesto (klasicky 5.km) 1995 Majstrovstvá sveta juniorov Švédsko, Gällivare 15.miesto (klasicky ) 1994 Zimné olympijské hry v Nórsku, Lillehammer, 7.miesto (štafety) 1997 Majstrovstvá sveta, Kanada, Thunder Bay 17.miesto (klasicky) 1998 ZOH Japonsko, Nagano 10.miesto ( klasicky ) 1998 Svetový pohár Rakúsko, Ramsau 9.miesto 2x (klasicky ) 1999 Majstrovstvá sveta Rakúsko, Ramsau 17.miesto (klasicky, voľne 2x) 1999 Svetová zimná univerziáda Slovensko, Štrbské Pleso 2.miesto (klasicky) 2002 ZOH v Salt Lake City Viacnásobná majsterka SR v bežeckom lyžovaní ( počas celej kariéry), Kráľovná bielej stopy za úspechy na ZOH v Nagane. Od roku 1994 pôsobí ako športová inštruktorka ŠKP - Min. vnútra SR SŠŠR Štrbské Pleso a je členkou Klubu olympionikov SR.
ĽUBOMÍRA KALINOVÁ
ZŠ Golianova: v rokoch 1988 - 96
Triedny učiteľ: Mgr. Vilma Marečková
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
1997/1998 Dolomitenlauf 1.miesto 1999/2000 EYOD /Olympiáda mládeže/ Slovensko, Štrbské Pleso 4.miesto (klasicky) 6.miesto (voľne) 5.miesto (štafety) 2000 Medzinárodné preteky Dolomitenlauf - 25 km voľne 1.miesto Majstrovstvá Slovenska juniorov 1. miesto (voľne) 2. miesto (klasicky) Majstrovstvá Slovenska – dorast 1. miesto (voľne) 1. miesto (klasicky) Majstrovstvách sveta juniorov Soalfelden 2001 Majstrovstvá SR 1. miesto 4x Svetová zimná univerziáda Zakopané 15. miesto Majstrovstvá sveta juniorov Poľsko Majstrovstvá sveta juniorov Poľsko 18. miesto (voľne) 19. miesto (šprint) Bezroukov memoriál Skalka – juniorky 1.miesto (klasicky) 2. miesto (voľne) 2002 Akademické Majstrovstvá Slovenska 1. miesto 4x 2003 Majstrovstvá sveta do 23 rokov 7. miesto (šprint) Majstrovstvá Slovenska, leto-horský bicykel 2. miesto 3x 2001-2003 preteky Banská Štiavnica 60 km 1. miesto 2001 MTB MERIDA BIKE TOUR /Jedovnice ČR/ 1.miesto 2003 MTB MERIDA PELETON CUP 1.miesto 2004 Zimný triatlon /Švajčiarsko/-majsterka sveta 1.miesto 2007 a 2009 reprezentácia SR na MS 2010 reprezentácia na ZOH v biatlone ALENA PROCHÁZKOVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1991 - 2000
Triedny učiteľ: Mgr. Alžbeta Kuzbelová
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
2003 Majstrovstvá SR 1.miesto 2004 Slovenský pohár kategória ženy 1.miesto 2004 Majstrovstvá sveta juniorov Nórsko, Stry 13.miesto (voľne 5 km) 2004 Majstrovstvá sveta juniorov Nórsko, Stryn 5.miesto (štafeta) 2003 Marathon cup Taliansko, Livigno 7.miesto (maratón) 2006 ZOH Taliansko, Turín - Pragelato 23.miesto (šprint) 2007 Svetová zimná univerziáda v Taliansku, Pragelato pursuit 2.miesto 2007 Majstrovstvá sveta U 23 , Taliansko, Tarvisio 1. miesto (šprint klasicky) 2007 Majstrovstvá sveta U 23, Taliansko, Tarvisio , pursuit 4. miesto 4.miesto (voľne 10km) 2007 Majstrovstvá sveta Japonsko, Sapporo - team 7.miesto (šprint štafety) 13.miesto (šprint) 2008 Svetový pohár Kanada, Canmore 6. miesto, šprint 1,3 km klasicky 2009 Svetový pohár Nórsko, Trondheim 2.miesto (šprint klasicky) 2009 Svetový pohár Fínsko, Kuusamo 3.miesto (šprint klasicky) 2010 Zimné olympijské hry v Kanade, Vancouver 18.miesto (šprint klasicky) 2011 Svetový pohár Česká republika, Praha 3.miesto (šprint voľne 2011 Svetový pohár Nemecko, Oberstdorf 4.miesto (šprint klasicky) 2011 Majstrovstvá sveta, Nórsko, Oslo 6. miesto (šprint ) 2011 Svetová zimná univerziáda v Tureckom Erzurume 3 zlaté medaily 2011 Svetový pohár Švédsko, Stockholm 5.miesto (šprint klasicky) 2012 Svetový pohár Poľsko, Szklarska Poreba 10.miesto (šprint voľne) 2013 Svetový pohár Fínsko, Lahti 3.miesto (šprint voľne) 2013 Majstrovstvá sveta Taliansko, Val di Fiemme 8.miesto (šprint klasicky) 2013 Svetový pohár Fínsko, Kuusamo 11.miesto (šprint klasicky) 2014 reprezentácia SR na ZOH v Rusku, Soči Zjazdové lyžovanie
MICHAL RAJČAN
ZŠ Golianova: v rokoch 1987 - 1995
Triedny učiteľ: Mgr. Mgr. Alžbeta Kuzbelová
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
Člen klubov: LKŠ Banská Bystrica,Ski klub Donovaly 1997 Majstrovstvá sveta juniorov FIS, Rakúsko Shladming 7. miesto 2001 Majstrovstvá sveta FIS,St.Anton/Arlberg 11.miesto 2002 ZOH Salt Lake City, slalom 19.miesto Skoky na lyžiach
JOZEF HÝSEK:
ZŠ Golianova: v rokoch 1964 - 1971
Triedny učiteľ: Mgr. Jozef Bernáth
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
Počas svojej kariéry sa niekoľkokrát stal majstrom Slovenska, ďalšie významnejšie úspechy: 1974 Majstrovstvá ČSSR dorastu 1. miesto 1978 Majstrovstvá ČSSR dospelých Štrbské Pleso 1. miesto 1980 Majstrovstvá ČSSR dospelých Štrbské Pleso 3. miesto 1978 Majstrovstvá sveta Lahti 11.miesto Je to najlepšie umiestnenie slovenského pretekára v skokoch na lyžiach na MS do dnešnej doby. 1978/79 Interšport turné 23.miesto 1979 SP Falun 5.miesto 1979 SP Oslo 8.miesto Svoju profesionálnu kariéru ukončil ako 28 - ročný v roku1984. 2000 OLD BOYS TURNÉ 2.miesto 2001 OLD BOYS TURNÉ 1.miesto 2002 Majstrovstvá sveta veteránov Harrachov, K 90 1.miesto 2003 Majstrovstvá sveta veteránov Poľsko, K 90, K 70 1.miesto 2004 Majstrovstvá sveta veteránov Nemecko, K 56 3.miesto 2005 MS veteránov Villach (Rakúska) 3. miesto Preteky veteránov Banská Bystrica 1. miesto Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto 2006 MS veteránov KRANJ (Slovinsko) 1. miesto Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto Medzinárodné preteky veteránov Banská Bystrica 1. miesto 2009 MS veteránov RUHPOLDING (Nemecko) 3. miesto Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky 1. miesto 2010 MS veteránov ŽIRI (Slovinsko) 4. miesto Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky 1. miesto 2011 Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 4. miesto Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky 1. miesto 2012 MS veteránov SZCZYRK (Poľsko) IC – 70, IC - 40 1. miesto MS veteránov letné Frenštát pod Radhoštem 3. miesto Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto Majstrovstvá Českej republiky Rožnov pod Radhoštem 1. miesto 2013 MS veteránov letné Frenštát pod Radhoštem 1. miesto MS veteránov letné Rožnov pod Radhoštem 1. miesto Pohár mesta BB 1. miesto Pohár mesta BB 1. miesto Farebný pohár Lomnica nad Popelkou 1. miesto Majstrovstvá Českej republiky Rožnov pod Radhoštem 1. miesto EMIL BABIŠ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1964 - 1971
Triedny učiteľ: Mgr. Jozef Bernáth
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
1968 majster Československa žiakov 1. miesto 1971 majster Československa dorastu 1. miesto 1974 Majstrovstvá sveta juniorov 16. miesto 1975 Lebrassas /Švajčiarsko/ 5. miesto 1976 Lebrassas /Švajčiarsko/ 3. miesto 1976 Bakuriami /ZSSR/ 2. miesto 1976 Szyrk /Poľsko/ 1. miesto 1976 Wiszla /Poľsko/ 1. miesto najlepšie umiestnenie vo Svetovom pohári v Zakopanom 12. miesto MARTIN ŠVAGERKO:
ZŠ Golianova: v rokoch 1974 - 1978
Triedny učiteľ: Mgr. Terézia Bezděková (1. stupeň)
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
1980 cena Textiláka 1. miesto 1980 I.juniorské Majstrovstvá sveta 5. miesto 1981 Dolná Lehota 1. miesto 1983 Zadov 1. miesto 1984 Zadov /muži/ 1. miesto 1984 II.juniorské Majstrovstvá svet a Trondheim 1. miesto 1984 účasť na ZOH –Sarajevo 1985 Majstrovstvá ČSSR Liberec 2. miesto 1985 čestný titul Majster športu 1986 2. ročník Pohár oslobodenia B.Bystrica/Králiky 1. miesto 1986 M-SR.Štrbské Pleso P-70 1. miesto 1986 Svetový pohár Chamonix 1. miesto 1986 Tatranský pohár P-70 1. miesto 1988 Svetový pohár Saporro 3. miesto 1988 III.juniorské Majstrovstvá sveta 4. miesto 1988 účasť na ZOH v Lillehammeri 1989 Letný pohár Grand Prix-Frenštát 1.miesto MS Lahti – Fínsko (v súťaži družstiev) 3. miesto 1993 MS Falun – Švédsko ( vsúťaži družstiev) 2. miesto 1994 olympiáda v Lillehammeri 25. miesto každý rok účastník Interšportturné 10.- 29. miesto Biatlon
NIKOLA LAPINOVÁ
ZŠ Golianova v rokoch 2001 - 2010
Triedny učiteľ Mgr. Juraj Laubert
Narodená v Banskej Bystrici
Úspechy:
2008 Školské medzinárodné Majstrovstvá Nemecka v bežeckom lyžovaní
Nesselwang/Ostalgäu, voľne 2. miesto
2008 Školské medzinárodné Majstrovstvá Nemecka
v bežeckom lyžovaní, Nesselwang/Ostalgäu, štafety 7. miesto
2008 Školské Majstrovstvá sveta, Francúzsko, Alpe de Huez, voľne 20. miesto
2008 Školské Majstrovstvá sveta, Francúzsko Alpe de Huez, štafety 7. miesto
2012 EYOD Olympijské hry mládeže, Rakúsko, Innsbruck – biatlon 36. miesto
16 - násobná majsterka SR v biatlone ( počas celej biatlonovej kariéry)
DOMINIK ČÍŽ
ZŠ Golianova: v rokoch 2005 - 2014
Triedny učiteľ: PaedDr. Monika Kollárová
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy :
2012 Majstrovstvá Slovenskej republiky starší žiaci 2. miesto
Slovenský pohár v zimnom aj letnom biatlone 1. miesto
2014 Majstrovstvá Slovenskej republiky vytrvalostné 1. miesto
2014 Majstrovstvá Slovenskej republiky rýchlostné preteky 1. a 2.miesto
2015 Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach 1.miesto
2015 Slovenský pohár v behu na lyžiach šprint 2. miesto
2016 Školské Majstrovstvá sveta v lyžovaní Taliansko, L´Aquila 13.miesto
JÁN NOVÁK
ZŠ Golianova v rokoch 2006 - 2011
Triedny učiteľ Mgr. Iveta Mokošáková
Narodený v Banskej Bystrici
Úspechy:
2011 Stredoeurópsky pohár v biatlone – rýchlostné preteky 17. miesto
Rýchlostné preteky špeciál 13. miesto
PETER ORAVEC
ZŠ Golianova v rokoch 2006 - 2011
Triedny učiteľ Mgr. Iveta Mokošáková
Narodený v Banskej Bystrici
Úspechy:
2012 Majstrovstvá Slovenska v biatlone – rýchlostné preteky 1. miesto
Rýchlostné preteky špeciál 3. miesto
2012 EYOD Olympijské hry mládeže, Rakúsko, Innsbruck – biatlon 56.miesto
2015 Majstrovstvá sveta juniorov
2015 Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach 2. miesto
MARTIN FRANCL
ZŠ Golianova v rokoch 2006 - 2011
Triedny učiteľ Mgr. Iveta Mokošáková
Narodený v Banskej Bystrici
Úspechy:
2012 Majstrovstvá Slovenska v biatlone – vytrvalostné preteky 1. miesto
Rýchlostné preteky špeciál 3. miesto
2012 EYOD Olympijské hry mládeže, Rakúsko, Innsbruck – biatlon 56.miesto
2014 Majstrovstvá Slovenska v biatlone
2015 Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach juniorov 1. miesto
Športová gymnastika
ANNA MESARKINOVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1987-1995
Triedny učiteľ: Mgr. Emília Maxová
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
1996 v štvorboji 3. miesto
Budapešť 2. miesto (kladina)
3. miesto (prostné)
Stredoeurópsky pohár 4. miesto
1997 Účasť na Majstrovstvách sveta v Lausanne 17. miesto
Majstrovstvá Slovenskej republiky 1. miesto ( prostné)
1998 Majstrovstvá Európy v St. Peterburgu 16. miesto
Medzinárodný pohár v Istanbule 3. miesto
1999 Majstrovstvá sveta v Číne
ADRIANA HILMEROVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1994 - 2003
Triedny učiteľ: Mgr. Michaela Snopková
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
2001 Olympiáda detí SZOMBATHELY 2. miesto (finále preskok )
2001 Memoriál St.A. Kolakowskich Szczecin 2. miesto (viacboj)
2. miesto (finále prostné)
Pohár UMB Banská Bystrica JUNIORKY 3. miesto
Majstrovstvá Slovenskej republiky JUNIORKY 2. miesto (štvorboj)
Majstrovstvá Európy PATRAS GRÉCKO 38. miesto
2003 EYOF Európska olympiáda mládeže Paríž/ Francúzsko
MICHAELA KOŠIČIAROVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1994 - 2003
Triedny učiteľ: Mgr. Michaela Snopková
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
Medzinárodná súťaž Memorial Pintera INSBRUCK Rakúsko 4. miesto
International childrens game Graz 3. miesto ( družstvo)
Majstrovstvá Slovenskej republiky 1. miesto ( kladina)
Majstrovstvá Slovenskej republiky -medzinárodná súťaž juniorky 3. miesto ( viacboj)
SILVIA RUŠČINOVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1994 - 2003
Triedny učiteľ: Mgr. Michaela Snopková
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
International childrens game Graz 3. miesto ( družstvo )
Majstrovstvá Slovenskej republiky 2. miesto ( kladina)
KRISTÍNA REHÁKOVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1999-2007
Triedny učiteľ: Mgr. Daniela Pikulová
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
Medzištátne stretnutie CZE-SVK-SLO-AUT 12. miesto
Memoriál manželov Žifčákovcov 8. miesto
2008 Majstrovstvá Európy junioriek - Francúzsko
IVANA RISKOVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 1999-2007
Triedny učiteľ: Mgr. Juraj Laubert
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
medzištátne stretnutie CZE-SVK-SLO-AUT 12. miesto
Vítkovice Cup 9. miesto
2008 EYOF Belehrad
VIKTÓRIA VYDÚREKOVÁ:
ZŠ Golianova: od roku 2007
Triedny učiteľ: Mgr. Alžbeta Kuzbelová
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
2012/13
Majstrovstvá SR 2. miesto
Slovenský pohár 1. miesto
Medzinárodné preteky Klagenfurt 3. miesto
GYM-FESTIVAL Trnava 6. miesto
VERONIKA VALAŠTIAKOVÁ:
ZŠ Golianova: od roku 2009
Triedny učiteľ: Mgr. Zuzana Šimčíková
Narodená : v Banskej Bystrici
Uspechy:
2014 Slovenský pohár 1. miesto
GYM-FESTIVAL Trnava, medzinárodná úroveň 18. miesto
KRISTÍNA PÝCHOVÁ:
ZŠ Golianova: od roku 2009
Triedny učiteľ: Mgr. Zuzana Šimčíková
Narodená : v Banskej Bystrici
Úspechy:
2012/13 majstrovstvá SR 1. miesto
Slovenský pohár 1.miesto
GYM-FESTIVAL Trnava, medzinárodná úroveň 6. miesto
Elek Matolay international competition Budapešť – finále 4. miesto
Karate
DENISA PEŠKOVÁ:
ZŠ Golianova: v rokoch 2004 - 2013
Triedny učiteľ: Mgr. Zuzana Šimčíková
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
2008/09 Európsky pohár 1. miesto
2009/10 RAPID CUP Bratislava 3. miesto
2010/11 Európsky pohár mládeže v karate 1. miesto
DENIS RIEDL:
ZŠ Golianova: v rokoch 2005 - 2014
Triedny učiteľ: Mgr. Daniela Pikulová (5.-6. roč.), PaedDr. Monika Kollárová (7.-9. roč.)
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
2012 – 14 majster SR v karate kumite 1. miesto
2013 účastník ME v karate kumite 15. miesto
Basketbal
VIERA GÁBOROVÁ
ZŠ Golianova: v rokoch 1986 - 1993
Triedny učiteľ: Mgr. Olívia Fiťková
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
1994 – 1998 nepretržite majster SR v kategóriách kadetky a juniorky 1. miesto
1996 ME kadetiek do 16 rokov (Poľsko) 10. miesto
1998 ME junioriek do 18 rokov ( Turecko) 2. miesto
1999/ 2000 Extraliga žien SR 2. miesto
2002/2003 Extraliga žien SR 3. miesto
BEATA ŠIMOVÁ
ZŠ Golianova: 1994 - 2002
triedny učiteľ: Mgr.Helena Šulcová - 2.stupeň , Mgr. M.Cibuľová – 1.stupeň
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy:
2005 reprezentácia Slovenska v basketbale junioriek
Majstrovstvá Európy v basketbale junioriek 6.miesto
2005 majsterka SR v basketbale junioriek 1. miesto
2006 majsterka SR v basketbale junioriek 1. miesto
2009/2010 vicemajsterka SR /Ružomberok/ 2. miesto
2011 Svetová univerziáda –Čína 7. miesto
2012 reprezentácia SR – ženy , kvalifikácia na ME
Skúsená hráčka, pôsobila vo viacerých kluboch na Slovensku – Banská Bystrica, Ružomberok, Košice, Poprad - teraz hrá 2 roky vo francúzskom tíme Chenove (NF1).
Automobilový pretekár
RICHARD GONDA
ZŠ Golianova: v rokoch 2000 - 2009
Triedny učiteľ: Mgr. E. Gernicová, Mgr. M. Snopková
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
2003- 2008 4x Champion of Slovakia & Winner of Central European Cup
3x Winner of Cup of Slovakia
2009 Vice Champion of Slovakica in Hill Climb Championship (Skoda Fabia)
3. miesto in Junior category in Hill Climb Championship (Skoda Fabia)
2010 Vice – champion in Formula Renault 2.0 Carpathian Cup
2011 Participation in World Series by Renault, Formula Renault 1.0 Eurocup
2012 FIA Formula 2, ra&ce at Hungaroring
2013 European F3 Open Cup Champio (Drivex, Dallara F308)
Speedminton
TEREZA GIBALOVÁ
ZŠ Golianova: v rokoch 2005 - 2014
Triedny učiteľ: PaedDr. Monika Kollárová
Narodená: v Banskej Bystrici
Úspechy :
2011 Majstrovstvá sveta v Berlíne 3. miesto
2012 Majstrovstvá Európy žiačok - Chorvátsko Porec 2. miesto
Majstrovstvá Slovenskej republiky 1. miesto
Orientačný beh
IGOR PATRÁŠ
ZŠ Golianova: v rokoch 1990 - 1994
Triedny učiteľ: Mgr. Želmíra Dobrotová
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
ANDREJ PATRÁŠ
ZŠ Golianova: v rokoch 1993 - 1997
Triedny učiteľ: Mgr. Iveta Mokošáková
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
2002 Majstrovstvá sveta juniorov Česko dlhá trať 6.miesto
ŠTEFAN ŠURGAN
ZŠ Golianova: v rokoch 1987 - 1994
Triedny učiteľ: Mgr. Želmíra Dobrotová
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
1998 Majstrovstvá sveta juniorov Rusko dlhá trať 6 .miesto,
1998 Majstrovstvá sveta juniorov Rusko krátka trať 17. miesto, štafety 7. miesto
1999 Majstrovstvá sveta juniorov Bulharsko dlhá trať 20. miesto,
1999 Majstrovstvá sveta juniorov Bulharsko dlhá trať krátka trať 17. miesto
1999 Majstrovstvá sveta Rakúsko krátka trať 35. miesto, štafety 14.miesto
2002 Majstrovstvá sveta Francúzsko orientačná cyklistika - krátka trať 12. miesto
2005 Majstrovstvá sveta Slovensko šprint 6.. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať 31. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint 25. miesto
2007 Majstrovstvá sveta Česko orientačná cyklistika šprint a midle trať 10. miesto, a 11.miesto
2007 Majstrovstvá sveta Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať 31. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint 25. miesto
2007 Majstrovstvá sveta Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať 31. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint 25. miesto
2007 Majstrovstvá sveta Rusko- Petrohrad krátka trať 25. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať 31. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta Rusko - Petrohrad dlhá trať šprint 25. miesto
2004 Majstrovstvá sveta orientačnej cyklistike
2011 Majstrovstvá Európy v orientačnom behu v Nórsku 45.miesto
2011 Majstrovstvá Európy v orientačnom behu v Nórsku 38.miesto
2011 Svetový pohár vo Švédsku
10 - násobný majster SR v orientačnom behu ( počas celej kariéry)
ERIKA HLAVÁČIKOVÁ
ZŠ Golianova: v rokoch 1996 - 2001
Triedny učiteľ: Mgr. Ladislav Longauer
Narodený: v Banskej Bystrici
2006 Majstrovstvá sveta juniorov Švajčiarsko krátka trať 15.miesto
2007 Majstrovstvá sveta juniorov Rusko- Petrohrad krátka trať 6. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta juniorov Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať 11. miesto,
2007 Majstrovstvá sveta juniorov Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint 25. miesto
JAKUB KAJÚCH
ZŠ Golianova: v rokoch 2002 - 2011
Triedny učiteľ: Mgr. Iveta Mokošáková
Narodený: v Banskej Bystrici
Úspechy:
2009/10 Medzinárodné preteky v orientačnom behu 2. miesto