Navigácia

História tried bežeckého lyžovania Ostatné športy Významní športovci našej školy a ich úspechy ŠT 5.-9. ročník

Významní športovci našej školy a ich úspechy

 

Bežecké  lyžovanie

ĽUBOMÍR HRMO:

ZŠ Golianova:     v rokoch  1967 - 1976

Triedny učiteľ:Mgr. Ján Nemčok

Narodený:v Banskej Bystrici

Úspechy:

         

                             Ultramaratón – beh  za 24 hodín  
1997      Majstrovstvá Európy, Švajčiarsko, Bazilej - výkon 226,409 km                3.miesto
1999       Majstrovstvá Európy, Taliansko, Verona - zabehol 249,239  km              1.miesto
2000       Majstrovstvá Európy, Taliansko, Uden -  zabehol 259,273 km                 1.miesto
2001       Majstrovstvá sveta, Taliansko, Verona - zabehol 270,338 km                  2 miesto
2004        Majstrovstvá Európy, Česká republika, Brno - zabehol 259,453k            1.miesto
2004        Majstrovstvá sveta, Česká republika, Brno  
                 súčasne sa bežali s Európou zabehol 59,453km                                     2.miesto
2004     Majstrovstvá Európy, družstiev                                               3.miesto

 

JAROSLAVA STARŠIA:

ZŠ Golianova:     v rokoch   1973- 1981

Triedny učiteľ:Mgr. Zora Staršia

Narodená:   v Banskej Bystrici

Úspechy:

1982 Majstrovstvá ČSSR dorastu  1.miesto 2x
1983 Majstrovstvá ČSSR dorastu 1.miesto 2x
1984/85 Majstrovstvá ČSSR dorastu, štafety 1.miesto 2x
1984/85 Medzinárodné preteky juniorov DRUŽBA 6.miesto
1985 Svetový pohár                                               21.miesto

 

 

JAROSLAVA BUKVAJOVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1982 - 1990

Triedny učiteľ:     Mgr. Želmíra Dobrotová

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

1994 Majstrovstvá sveta juniorov Rakúsko, Breitenwang          6.miesto (klasicky 5.km)
1995 Majstrovstvá sveta juniorov Švédsko, Gällivare                 15.miesto (klasicky )
1994 Zimné olympijské hry v Nórsku, Lillehammer,                 7.miesto (štafety)
1997 Majstrovstvá sveta, Kanada, Thunder Bay   17.miesto (klasicky)
1998 ZOH Japonsko, Nagano 10.miesto ( klasicky )
1998 Svetový pohár Rakúsko, Ramsau              9.miesto 2x (klasicky )
1999 Majstrovstvá sveta Rakúsko, Ramsau                                 17.miesto (klasicky, voľne 2x)
1999 Svetová zimná univerziáda Slovensko, Štrbské Pleso          2.miesto (klasicky)
2002              ZOH  v Salt Lake City  

 

Viacnásobná majsterka SR v bežeckom lyžovaní ( počas celej kariéry), Kráľovná bielej stopy za úspechy na ZOH v Nagane. Od roku 1994 pôsobí ako športová inštruktorka ŠKP - Min. vnútra SR SŠŠR Štrbské Pleso a je členkou Klubu olympionikov SR.

 

 

ĽUBOMÍRA KALINOVÁ

ZŠ Golianova:     v rokoch 1988 - 96

Triedny učiteľ:     Mgr. Vilma Marečková

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

1997/1998 Dolomitenlauf  1.miesto
1999/2000 EYOD /Olympiáda mládeže/ Slovensko, Štrbské Pleso 4.miesto (klasicky)
  6.miesto (voľne)
5.miesto (štafety)
2000 Medzinárodné preteky Dolomitenlauf - 25 km voľne  1.miesto
  Majstrovstvá Slovenska  juniorov 1. miesto (voľne)
  2. miesto (klasicky)
  Majstrovstvá Slovenska – dorast 1. miesto (voľne)
  1. miesto (klasicky)
  Majstrovstvách sveta juniorov Soalfelden  
2001 Majstrovstvá SR  1. miesto 4x
  Svetová zimná univerziáda Zakopané 15. miesto
Majstrovstvá sveta juniorov Poľsko  Majstrovstvá sveta juniorov Poľsko  18. miesto (voľne)
    19. miesto (šprint)
Bezroukov memoriál Skalka – juniorky    1.miesto (klasicky)
    2. miesto (voľne)
2002 Akademické Majstrovstvá Slovenska  1. miesto 4x
2003 Majstrovstvá sveta do 23 rokov  7. miesto (šprint)
  Majstrovstvá Slovenska, leto-horský bicykel  2. miesto 3x
2001-2003 preteky Banská Štiavnica 60 km 1. miesto
2001 MTB MERIDA BIKE TOUR /Jedovnice ČR/ 1.miesto
2003 MTB MERIDA PELETON CUP 1.miesto
2004 Zimný triatlon /Švajčiarsko/-majsterka sveta 1.miesto
2007 a 2009       reprezentácia  SR na MS  
2010 reprezentácia  na ZOH  v biatlone  

 

 

 

ALENA PROCHÁZKOVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1991 - 2000

Triedny učiteľ:     Mgr. Alžbeta Kuzbelová

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

2003 Majstrovstvá SR  1.miesto
2004 Slovenský pohár kategória ženy  1.miesto
2004 Majstrovstvá sveta juniorov Nórsko, Stry  13.miesto (voľne 5 km)
2004 Majstrovstvá sveta juniorov Nórsko, Stryn  5.miesto (štafeta)
2003 Marathon cup Taliansko, Livigno 7.miesto (maratón)
2006 ZOH  Taliansko, Turín - Pragelato  23.miesto (šprint)
2007 Svetová zimná univerziáda v Taliansku, Pragelato pursuit 2.miesto
2007 Majstrovstvá sveta U 23 , Taliansko, Tarvisio  1. miesto (šprint klasicky)
2007 Majstrovstvá sveta U 23, Taliansko, Tarvisio , pursuit  4. miesto
    4.miesto (voľne 10km)
2007 Majstrovstvá sveta Japonsko, Sapporo - team  7.miesto (šprint štafety)
  13.miesto (šprint)
2008 Svetový pohár Kanada, Canmore  6. miesto, šprint 1,3 km klasicky 
2009 Svetový pohár Nórsko, Trondheim  2.miesto (šprint klasicky)
2009 Svetový pohár Fínsko, Kuusamo  3.miesto (šprint klasicky)
2010 Zimné olympijské hry v Kanade, Vancouver 18.miesto (šprint klasicky)
2011 Svetový pohár Česká republika, Praha 3.miesto (šprint voľne 
2011 Svetový pohár Nemecko, Oberstdorf  4.miesto (šprint klasicky)
2011 Majstrovstvá sveta, Nórsko, Oslo  6. miesto (šprint )
2011 Svetová zimná univerziáda v Tureckom Erzurume     3 zlaté medaily
2011 Svetový pohár Švédsko, Stockholm  5.miesto (šprint klasicky)
2012 Svetový pohár Poľsko, Szklarska Poreba  10.miesto (šprint voľne)
2013 Svetový pohár Fínsko, Lahti  3.miesto (šprint voľne)
2013 Majstrovstvá sveta Taliansko, Val di Fiemme 8.miesto (šprint klasicky)
2013 Svetový pohár Fínsko, Kuusamo  11.miesto (šprint klasicky)
2014 reprezentácia SR na ZOH v Rusku, Soči  

 

 

 

Zjazdové lyžovanie

 

MICHAL RAJČAN

ZŠ Golianova:     v rokoch 1987 - 1995

Triedny učiteľ:     Mgr. Mgr. Alžbeta Kuzbelová

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

Člen klubov:  LKŠ Banská Bystrica,Ski klub Donovaly                          
1997 Majstrovstvá sveta juniorov FIS, Rakúsko Shladming  7. miesto
2001 Majstrovstvá sveta FIS,St.Anton/Arlberg 11.miesto
2002 ZOH Salt Lake City, slalom 19.miesto

 

 

 

Skoky na lyžiach

 

JOZEF HÝSEK:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1964 - 1971

Triedny učiteľ:     Mgr. Jozef Bernáth

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

Počas svojej kariéry sa niekoľkokrát stal majstrom Slovenska, ďalšie významnejšie úspechy:
1974 Majstrovstvá ČSSR dorastu 1. miesto
1978 Majstrovstvá ČSSR dospelých Štrbské Pleso 1. miesto
1980 Majstrovstvá ČSSR dospelých Štrbské Pleso 3. miesto
1978 Majstrovstvá sveta Lahti  11.miesto       
Je to najlepšie umiestnenie slovenského pretekára v skokoch na lyžiach na MS do dnešnej doby.
1978/79 Interšport turné 23.miesto
1979 SP Falun 5.miesto
1979 SP Oslo 8.miesto                                                    
Svoju profesionálnu kariéru ukončil ako 28 - ročný v roku1984.
2000 OLD BOYS TURNÉ  2.miesto
2001 OLD BOYS TURNÉ                                          1.miesto
2002 Majstrovstvá sveta veteránov Harrachov, K 90 1.miesto
2003 Majstrovstvá sveta veteránov Poľsko, K 90, K 70 1.miesto
2004 Majstrovstvá sveta veteránov Nemecko, K 56 3.miesto
2005 MS veteránov Villach (Rakúska) 3. miesto
  Preteky veteránov Banská Bystrica  1. miesto
  Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto
2006 MS veteránov KRANJ (Slovinsko) 1. miesto
  Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto
  Medzinárodné preteky veteránov Banská Bystrica 1. miesto
2009 MS veteránov RUHPOLDING (Nemecko) 3. miesto
  Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto
  Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto
  Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky 1. miesto
2010 MS veteránov ŽIRI (Slovinsko) 4. miesto
  Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 1. miesto
  Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto
  Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky 1. miesto
2011 Medzinárodné preteky veteránov HARRACHOV 4. miesto
  Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto
  Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky 1. miesto
2012 MS veteránov SZCZYRK (Poľsko) IC – 70, IC - 40 1. miesto
  MS veteránov letné Frenštát pod Radhoštem 3. miesto
  Pohár Štefana Slivku BB 1. miesto
  Majstrovstvá Českej republiky Rožnov pod Radhoštem 1. miesto
2013 MS veteránov letné Frenštát pod Radhoštem 1. miesto
  MS veteránov letné Rožnov pod Radhoštem  1. miesto
  Pohár mesta BB 1. miesto
  Pohár mesta BB 1. miesto
  Farebný pohár Lomnica nad Popelkou 1. miesto
  Majstrovstvá Českej republiky Rožnov pod Radhoštem 1. miesto

 

 

EMIL BABIŠ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1964 - 1971

Triedny učiteľ:     Mgr. Jozef  Bernáth

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

1968                      majster Československa žiakov                                                     1. miesto
1971                      majster Československa dorastu                                                    1. miesto
1974                      Majstrovstvá sveta juniorov                                                           16. miesto
1975                      Lebrassas  /Švajčiarsko/                                                             5. miesto
1976                      Lebrassas /Švajčiarsko/                                                              3. miesto
1976                      Bakuriami /ZSSR/                                                                      2. miesto
1976                      Szyrk /Poľsko/                                                                          1. miesto
1976                      Wiszla /Poľsko/                                                                        1. miesto
najlepšie umiestnenie vo Svetovom pohári  v Zakopanom                                            12. miesto

 

 

 

MARTIN ŠVAGERKO:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1974 - 1978

Triedny učiteľ:     Mgr. Terézia Bezděková (1. stupeň)

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

1980                      cena Textiláka                                                                                    1. miesto
1980                      I.juniorské Majstrovstvá sveta                                                               5. miesto
1981                      Dolná Lehota                                                                                      1. miesto
1983                      Zadov                                                                                                 1. miesto
1984                      Zadov /muži/                                                                                      1. miesto
1984                      II.juniorské  Majstrovstvá svet a  Trondheim                                          1. miesto
1984                      účasť na ZOH –Sarajevo  
1985                      Majstrovstvá ČSSR Liberec                                                                2. miesto
1985                      čestný titul Majster športu                 
1986                      2. ročník Pohár oslobodenia          B.Bystrica/Králiky                         1. miesto
1986                      M-SR.Štrbské Pleso P-70                                                                1. miesto
1986                      Svetový pohár Chamonix                                                                 1. miesto
1986                      Tatranský pohár P-70                                                                       1. miesto
1988                      Svetový pohár Saporro                                                                     3. miesto
1988                      III.juniorské Majstrovstvá sveta                                                          4. miesto
1988                      účasť na ZOH v Lillehammeri  
1989                      Letný pohár Grand Prix-Frenštát                                                    1.miesto
                               MS Lahti – Fínsko (v súťaži družstiev)                                          3. miesto
1993                      MS Falun – Švédsko ( vsúťaži družstiev)                                         2. miesto
1994                      olympiáda v Lillehammeri                                                                         25. miesto  
   
                               každý rok účastník Interšportturné                                               10.- 29. miesto

 

 

 

Biatlon

 

NIKOLA LAPINOVÁ

ZŠ Golianova      v rokoch 2001 - 2010

Triedny učiteľ      Mgr. Juraj Laubert

Narodená             v Banskej Bystrici

Úspechy:

2008                      Školské medzinárodné Majstrovstvá Nemecka v bežeckom lyžovaní

Nesselwang/Ostalgäu, voľne                                                                          2. miesto

2008                      Školské medzinárodné Majstrovstvá Nemecka

                               v bežeckom lyžovaní,  Nesselwang/Ostalgäu, štafety                    7. miesto

2008                      Školské Majstrovstvá sveta, Francúzsko, Alpe de Huez, voľne             20. miesto

2008                      Školské Majstrovstvá sveta, Francúzsko Alpe de  Huez, štafety           7. miesto

2012                      EYOD Olympijské hry mládeže, Rakúsko, Innsbruck – biatlon             36. miesto

                               16 - násobná majsterka SR v biatlone ( počas celej biatlonovej kariéry)

 

 

 

DOMINIK ČÍŽ

ZŠ Golianova:     v rokoch 2005 - 2014

Triedny učiteľ:     PaedDr. Monika Kollárová

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy                :

2012                      Majstrovstvá Slovenskej republiky starší žiaci                           2. miesto

                               Slovenský pohár v zimnom aj letnom biatlone                          1. miesto

2014                    Majstrovstvá Slovenskej republiky  vytrvalostné                            1. miesto

2014                    Majstrovstvá Slovenskej republiky  rýchlostné preteky                  1. a 2.miesto

2015                    Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach                    1.miesto

2015                    Slovenský pohár v behu na lyžiach šprint                                   2. miesto

2016                    Školské Majstrovstvá sveta v lyžovaní Taliansko, L´Aquila           13.miesto

 

JÁN NOVÁK

 

ZŠ Golianova      v rokoch 2006 - 2011

Triedny učiteľ      Mgr. Iveta Mokošáková

Narodený             v Banskej Bystrici

Úspechy:

2011                      Stredoeurópsky pohár v biatlone – rýchlostné preteky             17. miesto

Rýchlostné preteky špeciál                                                                    13. miesto

 

 

PETER  ORAVEC

 

ZŠ Golianova      v rokoch 2006 - 2011

Triedny učiteľ      Mgr. Iveta Mokošáková

Narodený             v Banskej Bystrici

Úspechy:

2012                      Majstrovstvá Slovenska  v biatlone – rýchlostné preteky                        1. miesto

Rýchlostné preteky špeciál                                                                                 3. miesto

2012                    EYOD Olympijské hry mládeže, Rakúsko, Innsbruck – biatlon               56.miesto

2015                    Majstrovstvá sveta juniorov

2015                      Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach                            2. miesto

 

 

MARTIN FRANCL 

 

ZŠ Golianova      v rokoch 2006 - 2011

Triedny učiteľ      Mgr. Iveta Mokošáková

Narodený             v Banskej Bystrici

Úspechy:

2012                      Majstrovstvá Slovenska  v biatlone –  vytrvalostné preteky                   1. miesto

Rýchlostné preteky špeciál                                                                               3. miesto

2012                    EYOD Olympijské hry mládeže, Rakúsko, Innsbruck – biatlon            56.miesto

2014                    Majstrovstvá Slovenska  v biatlone

2015                 Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach juniorov                    1. miesto 

 

 

Športová gymnastika

 

ANNA MESARKINOVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1987-1995

Triedny učiteľ:     Mgr. Emília Maxová

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

1996                      v štvorboji                                                                                          3. miesto

Budapešť                                                                                                           2. miesto (kladina)

                                      3. miesto (prostné)

Stredoeurópsky pohár                                                                                         4. miesto

1997                      Účasť na Majstrovstvách sveta v Lausanne                                          17. miesto                           

                 Majstrovstvá Slovenskej republiky                                                         1. miesto ( prostné)

1998                      Majstrovstvá Európy v St. Peterburgu                                                  16. miesto            

                 Medzinárodný pohár v Istanbule                                                           3. miesto

1999                      Majstrovstvá sveta v Číne

 

 

 

 

ADRIANA HILMEROVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1994 - 2003

Triedny učiteľ:     Mgr. Michaela Snopková

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

2001                      Olympiáda detí SZOMBATHELY                                                 2. miesto (finále preskok   )

2001                      Memoriál St.A. Kolakowskich Szczecin                                        2. miesto (viacboj)

                                   2. miesto (finále prostné)

Pohár UMB Banská Bystrica JUNIORKY                                                         3. miesto

Majstrovstvá Slovenskej republiky JUNIORKY                                     2.  miesto (štvorboj)

                               Majstrovstvá Európy PATRAS GRÉCKO                                      38. miesto

2003                      EYOF Európska olympiáda mládeže Paríž/ Francúzsko

 

 

MICHAELA KOŠIČIAROVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch  1994 - 2003

Triedny učiteľ:     Mgr. Michaela Snopková

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

Medzinárodná súťaž Memorial Pintera INSBRUCK  Rakúsko                        4. miesto

International childrens game Graz                                                               3. miesto ( družstvo)

Majstrovstvá Slovenskej republiky                                                               1. miesto ( kladina)

Majstrovstvá Slovenskej republiky -medzinárodná súťaž  juniorky                  3. miesto ( viacboj)

 

 

SILVIA RUŠČINOVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1994 - 2003

Triedny učiteľ:     Mgr. Michaela Snopková

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

International childrens game Graz                                                              3. miesto ( družstvo )

Majstrovstvá Slovenskej republiky                                                              2. miesto ( kladina)

 

 

 

KRISTÍNA REHÁKOVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1999-2007

Triedny učiteľ:     Mgr. Daniela Pikulová

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

                  Medzištátne stretnutie CZE-SVK-SLO-AUT                                               12. miesto

                  Memoriál manželov Žifčákovcov                                                                  8. miesto

2008                      Majstrovstvá Európy junioriek  - Francúzsko

 

 

 

 

IVANA RISKOVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 1999-2007

Triedny učiteľ:     Mgr. Juraj Laubert

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

                  medzištátne stretnutie CZE-SVK-SLO-AUT                                               12. miesto

                  Vítkovice Cup                                                                                         9. miesto

2008                      EYOF  Belehrad

 

 

 

VIKTÓRIA VYDÚREKOVÁ:

ZŠ Golianova:     od roku 2007

Triedny učiteľ:     Mgr. Alžbeta Kuzbelová

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

2012/13

                Majstrovstvá SR                                                                                              2. miesto

              Slovenský pohár                                                                                              1. miesto

              Medzinárodné preteky Klagenfurt                                                                    3. miesto

              GYM-FESTIVAL Trnava                                                                                    6. miesto

 

 

 

VERONIKA VALAŠTIAKOVÁ:

ZŠ Golianova:     od roku 2009

Triedny učiteľ:     Mgr. Zuzana Šimčíková

Narodená :           v Banskej Bystrici

Uspechy:

2014                      Slovenský pohár                                                                                      1. miesto

                   GYM-FESTIVAL Trnava, medzinárodná úroveň                                     18. miesto

 

 

KRISTÍNA PÝCHOVÁ:

ZŠ Golianova:     od roku 2009

Triedny učiteľ:     Mgr. Zuzana Šimčíková

Narodená :           v Banskej Bystrici

Úspechy:

2012/13                                majstrovstvá SR                                                             1. miesto

               Slovenský pohár                                                                               1.miesto                                         

               GYM-FESTIVAL Trnava, medzinárodná úroveň                                 6. miesto

                Elek Matolay international competition Budapešť – finále                  4. miesto

 

 

 

Karate

 

DENISA PEŠKOVÁ:

ZŠ Golianova:     v rokoch 2004 - 2013

Triedny učiteľ:     Mgr. Zuzana Šimčíková

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

2008/09                                Európsky pohár                                                                                     1. miesto

2009/10                                RAPID CUP Bratislava                                                                           3. miesto

2010/11                                Európsky pohár mládeže v karate                                                           1. miesto

 

 

 

DENIS RIEDL:

ZŠ Golianova:     v rokoch 2005 - 2014

Triedny učiteľ:     Mgr. Daniela Pikulová (5.-6. roč.), PaedDr. Monika Kollárová (7.-9. roč.)

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

2012 – 14             majster SR v karate kumite                                                                            1. miesto

2013                      účastník ME v karate kumite                                                                        15. miesto

 

Basketbal

 

VIERA GÁBOROVÁ

ZŠ Golianova:     v rokoch 1986 - 1993

Triedny učiteľ:     Mgr. Olívia Fiťková

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

1994 – 1998        nepretržite majster SR v kategóriách kadetky a juniorky                                  1. miesto

1996                      ME kadetiek do 16 rokov (Poľsko)                                                                 10. miesto

1998                      ME junioriek do 18 rokov ( Turecko)                                                                2. miesto

1999/ 2000            Extraliga žien SR                                                                                              2. miesto

2002/2003             Extraliga žien SR                                                                                              3. miesto

 

 

BEATA ŠIMOVÁ

ZŠ Golianova:     1994 - 2002

triedny učiteľ:      Mgr.Helena Šulcová -  2.stupeň , Mgr. M.Cibuľová – 1.stupeň

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

2005                      reprezentácia Slovenska v basketbale junioriek

                   Majstrovstvá Európy v basketbale junioriek                                             6.miesto                              

2005                      majsterka SR v basketbale junioriek                                                         1. miesto

2006                      majsterka SR v basketbale junioriek                                                          1. miesto

2009/2010           vicemajsterka SR /Ružomberok/                                                                   2. miesto

2011                      Svetová univerziáda –Čína                                                                          7. miesto

2012                      reprezentácia SR – ženy , kvalifikácia na ME               

Skúsená hráčka, pôsobila vo viacerých kluboch na Slovensku – Banská Bystrica, Ružomberok, Košice, Poprad - teraz hrá 2 roky vo francúzskom tíme Chenove (NF1).

 

 

Automobilový pretekár

 

RICHARD GONDA

ZŠ Golianova:     v rokoch 2000 - 2009

Triedny učiteľ:     Mgr. E. Gernicová,  Mgr. M. Snopková

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

2003- 2008          4x Champion of Slovakia & Winner of Central European Cup

3x Winner of Cup of Slovakia

2009                      Vice Champion of Slovakica in Hill Climb Championship (Skoda Fabia)

3. miesto in Junior category  in Hill Climb Championship (Skoda Fabia)

2010                      Vice – champion in Formula Renault 2.0 Carpathian Cup

2011                      Participation in World Series by Renault, Formula Renault 1.0 Eurocup

2012                      FIA Formula 2, ra&ce at Hungaroring

2013                      European F3 Open Cup Champio (Drivex, Dallara F308)

 

 

 

 

 

Speedminton

 

 

TEREZA GIBALOVÁ

ZŠ Golianova:     v rokoch 2005 - 2014

Triedny učiteľ:     PaedDr. Monika Kollárová

Narodená:            v Banskej Bystrici

Úspechy                :

2011                      Majstrovstvá sveta v Berlíne                                                                         3. miesto

2012                      Majstrovstvá Európy žiačok  - Chorvátsko Porec                                           2. miesto

                               Majstrovstvá Slovenskej republiky                                                             1. miesto

 

 

 

 

Orientačný beh

 

IGOR      PATRÁŠ

ZŠ Golianova:     v rokoch 1990 - 1994

Triedny učiteľ:     Mgr. Želmíra Dobrotová

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

 

 

ANDREJ     PATRÁŠ

ZŠ Golianova:     v rokoch 1993 - 1997

Triedny učiteľ:     Mgr. Iveta Mokošáková

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

 

2002                       Majstrovstvá sveta juniorov Česko dlhá trať                  6.miesto  

 

ŠTEFAN  ŠURGAN

ZŠ Golianova:     v rokoch 1987 - 1994

Triedny učiteľ:     Mgr. Želmíra Dobrotová

Narodený:            v Banskej Bystrici

 

 

 

Úspechy:

1998                   Majstrovstvá sveta juniorov Rusko dlhá trať              6 .miesto,

1998                   Majstrovstvá sveta juniorov Rusko  krátka trať          17. miesto,  štafety 7. miesto

1999                   Majstrovstvá sveta juniorov Bulharsko dlhá trať        20. miesto,

1999                   Majstrovstvá sveta juniorov Bulharsko dlhá trať        krátka trať 17. miesto

 1999                   Majstrovstvá sveta  Rakúsko     krátka trať                       35. miesto,   štafety 14.miesto

2002                    Majstrovstvá sveta  Francúzsko orientačná cyklistika - krátka trať                  12. miesto

2005                    Majstrovstvá sveta   Slovensko šprint                                                             6.. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta  Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať                           31. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta  Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint    25. miesto

2007                   Majstrovstvá sveta Česko orientačná cyklistika šprint a midle trať  10. miesto,  a 11.miesto

2007                    Majstrovstvá sveta  Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať      31. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta  Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint    25. miesto

2007                    Majstrovstvá sveta  Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať      31. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta  Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint    25. miesto

2007                    Majstrovstvá sveta  Rusko- Petrohrad krátka trať                  25. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta  Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať      31. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta  Rusko - Petrohrad dlhá trať šprint    25. miesto

2004                    Majstrovstvá sveta orientačnej cyklistike

 2011         Majstrovstvá Európy v orientačnom behu v Nórsku                    45.miesto

2011         Majstrovstvá Európy v orientačnom behu v Nórsku                          38.miesto

2011         Svetový pohár vo Švédsku

      10 - násobný majster SR v orientačnom behu ( počas celej  kariéry)

 

ERIKA HLAVÁČIKOVÁ

 

ZŠ Golianova:     v rokoch 1996 -  2001

Triedny učiteľ:     Mgr. Ladislav  Longauer

Narodený:            v Banskej Bystrici

 

2006                   Majstrovstvá sveta juniorov  Švajčiarsko     krátka trať                      15.miesto

2007                    Majstrovstvá sveta juniorov Rusko- Petrohrad krátka trať                  6. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta juniorov Rusko - Petrohrad dlhá trať dlhá trať      11. miesto,

2007                    Majstrovstvá sveta juniorov  Bulharsko - Petrohrad dlhá trať šprint    25. miesto

 

 

 

JAKUB KAJÚCH

ZŠ Golianova:     v rokoch 2002 - 2011

Triedny učiteľ:     Mgr. Iveta Mokošáková

Narodený:            v Banskej Bystrici

Úspechy:

2009/10               Medzinárodné preteky v orientačnom behu                          2. miesto

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Golianova 8, Banská Bystrica
    Golianova 8
    Banská Bystrica
    97401
  • 048/414 53 85 - tajomníčka
    048/414 78 51 - riaditeľ

Fotogaléria