Navigácia

 • Hviezdoslavov Kubín

  Hviezdoslavov Kubín

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

  Hviezdoslavov Kubín

  Prehliadka umeleckého prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou súťažou a zároveň vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku. Aj v tomto náročnom čase sa v našej škole uskutočnili triedne kolá súťaže, či už v triedach alebo v rámci online hodín.

  Víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa úspechu v ďalších kolách.

 • ZÁPIS 2021/2022

  ZÁPIS 2021/2022

  Zápis žiakov do 1.ročníka pre školský rok 2021/2022

 • Pokusy na Svetový deň vody

  Pokusy na Svetový deň vody

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Pokusy na Svetový deň vody.

 • Legolandiáda

  Legolandiáda

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Legolandiáda.

 • Okresné kolo 70. ročníka MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY.

  Kategórie Z5 a Z9

  Dňa 27. 1 2021 sa uskutočnilo okresné kolo MO – dištančnou formou, na ktorej sa z našej školy zúčastnilo 12 žiakov 5. a 9. ročníka.

  Aj v takejto zložitej situácií boli žiaci našej školy veľmi dobre pripravení o čom svedčia aj výsledky a ich umiestnenie.

  Všetkým žiakom blahoželáme a ďakujeme za veľmi peknú reprezentáciu našej školy.

  PK matematika.

  VL_OK_MO_Z5_2020-21.pdf

  VL_OK_MO_Z9_2020-21.pdf

 • PF 2021

 • Mikuláš v ŠKD

  Mikuláš v ŠKD

  Do galérie Mikuláš v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Pohľadnice pre pána ministra

  Pohľadnice pre pána ministra

  Do galérie Pohľadnice pre pána ministra boli pridané fotografie.

 • Vianočné pohľadnice pre obyvateľov Uhliska

  Vianočné pohľadnice pre obyvateľov Uhliska

  Do galérie Vianočné pohľadnice pre obyvateľov Uhliska boli pridané fotografie.

  Vianočné pohľadnice pre obyvateľov Uhliska

   

  Druhý adventný týždeň sa triedy 1.stupňa zmenili na výrobňu vianočných pozdravov. Zo žiakov sa stali šikovní škriatkovia, ktorí usilovne vyrábali vianočné pohľadnice, aby mohli potešiť čo najviac obyvateľov Uhliska. Hoci posielanie vianočných pohľadníc akosi zaniká a prechádza sa na modernejšie spôsoby, my sa každoročne snažíme túto tradíciu zachovávať, lebo má svoje nezameniteľné čaro. Dúfame, že naše pohľadnica spríjemnia a vyčaria úsmev na tvári nejednému človeku, veď to je zámer celej akcie.

 • Pytagoriáda 2020

  Pytagoriáda 2020

  Do galérie Pytagoriáda 2020 boli pridané fotografie.

  Pytagoriáda 2020 - 42. ročník. 

  Školské kolo sa uskutočnilo v dňoch 9. a 10. decembra 2020.

  Vyhlasovateľom Pytagoriády je MŠVVaŠ SR, organizačne ju zabezpečuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.                                                            

  Cieľom súťaže je súťažnou formou vzbudiť u detí záujem o matematiku a podchytiť potenciálne talenty.

  Každé kolo spočíva v riešení súboru 15 úloh počas 60 min. (celoštátne kolo 20 úloh počas 60 min.)   

  Na našej škole sa súťaže zúčastnilo 142 žiakov, z ktorých 68 bolo úspešných.           

  Kategórie P5 až P8 prebehli online formou.

 • 9. 12. 2020

  Aktualizovali sme modul Časopis Lúč-ik

 • Halloween 2020

  Halloween 2020

  Do galérie Halloween 2020 boli pridané fotografie.

  Halloween

   

  Každoročne v posledný októbrový týždeň chodby našej školy zdobia vyrezávané a svetielkujúce tekvice – veď býva Halloween.  Tento rok sa však triedy našej školy museli uzavrieť a učili sme sa on-line. No my sme si to nedali pokaziť a Helloween si spravili o týždeň neskôr, po návrate do školských lavíc. Tekvicami sme si vyzdobili triedy, šikovné mamičky napiekli koláčiky a celú atmosféru dotvorili strašidelné kostýmy, v ktorých sa deti učili aj zabávali.

 • Záložky

  Záložky

  Do galérie Záložky boli pridané fotografie.

  „Záložka do knihy spája české a slovenské školy“

  Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá „Záložka do knihy spája školy.“ Konal sa už 11. ročník projektu a vyhlasujú ho Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc.

  Medzinárodný mesiac školských knižníc vyhlásil v roku 2008 James Henri, prezident Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva pri príležitosti 10. výročia Medzinárodného dňa školských knižníc.

  Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobili ľubovoľnou technikou na vyhlásenú tému „Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní  alebo v próze“.

  Našej škole bola na vzájomnú spoluprácu pridelená Základná škola z Košíc. Pod vedením šikovných pani učiteliek sa do projektu zapojilo 300 žiakov z prvého a 60 žiakov z druhého stupňa. Žiaci pri zhotovení pekných záložiek v plnej miere preukázali svoju šikovnosť a kreativitu.

  Veríme, že naši žiaci budú v tomto peknom projekte pokračovať aj v ďalšom ročníku, čím podporia čítanie vo svojej škole. Záložka, malá, užitočná pomôcka, ktorá naše čítanie robí krajším. O to sme sa snažil. Preto nezabúdajme na čítanie a na význam záložky, ktorá nás síce zastaví v čítaní, ale potom opäť privedie k pôžitku z čítania.

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Do galérie Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok boli pridané fotografie.

  Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Blížia sa najkrajšie sviatky roka, Vianoce, počas ktorých myslíme viac na svojich blížnych. Máme však aj viac príležitostí, ako spraviť dobrý skutok a potešiť ľudí, ktorí potrebujú lásku a pozornosť, najmä v týchto náročných časoch. Jednou z takých iniciatív je aj projekt „Koľko lásky sa zmestí  do krabice od topánok“. Už druhý rok budú Vianoce pre seniorov v domovoch dôchodcov o čosi štedrejšie aj vďaka žiakom našej školy. Pod vianočným stromčekom nájdu darček aj tí, pre ktorých to bude možno jediný darček, ktorý dostanú. Detičky spolu s rodičmi s láskou naplnili krabice od topánok darčekmi pre babičky a deduškov. Starčekov určite potešia sladkosti, čajíky, kávičky, sprchové mydlá, krížovky, teplé ponožky, rukavice, vianočné dekorácie,.... A čo je najdôležitejšie a najzmysluplnejšie, spolu s nimi vložili žiaci do krabičiek aj kúsok svojho srdiečka prostredníctvom vianočných pozdravov a kresbičiek. Pod školským vianočným stromčekom sa nazbieralo spolu 250 sviatočne zabalených a vyzdobených krabičiek. Následne sme ich odovzdali kontaktnej osobe, ktorá ich za sprísnených epidemiologických opatrení odovzdá do DSS. Detičky opäť ukázali, že radosťou je aj obdarovať a nielen byť obdarovaný.

 • Šport

  Šport

  Do galérie Šport boli pridané fotografie.

 • Deň jablka

  Deň jablka

  Do galérie Deň jablka boli pridané fotografie.

  „Červené jabĺčko v aktovke mám,

  21.10. je Deň jablka, komu ho dám?“...

  O tom, že zdravie nie je ľahostajné ani žiakom našej školy, nás presvedčili oni sami. V triedach si urobili výstavky z prinesených jabĺčok a hľadali NAJJABĹČKO - najkrajšie, najmenšie, najväčšie, najzaujímavejšie,... proste NAJ. Na záver sa do svojich jabĺčok s chuťou zahryzli.

 • Deň zvierat

  Deň zvierat

  Do galérie Deň zvierat boli pridané fotografie.

    SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

   

   bol ustanovený na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931.

  4.október  je deň oslavou života zvierat, ich nezastupiteľnej úlohy v našom živote, oslavou vzťahu medzi ľuďmi a ríšou zvierat. Tento deň mal spočiatku upozorniť na kritickú a neutešenú situáciu ohrozených druhov živočíchov. Neskôr sa začal vzťahovať na všetky druhy zvierat a postupne sa oslavoval po celom svete. Na tento deň pripadá sviatok sv. Františka z Assisi, ktorý bol veľkým milovníkom zvierat a je zároveň patrónom zvierat a ekológov.

           Aj my  na  prvom stupni sme si pripomenuli Svetový deň zvierat. Tento deň bol opäť trocha iný, ako ostatné dni v našej škole. V niektorých triedach už od rána pribudli noví "žiaci", ktorí nesedeli v laviciach ,

  ale boli usadení v klietkach, škatuliach, aby nevyrušovali počas vyučovania.

                Žiaci si priniesli svojich zvieracích miláčikov a pripravili si o nich zaujímavé rozprávanie. Ako sa volajú a odkiaľ ich majú. Rozprávali nielen o tom, ako sa o nich starajú, ale aj o tom ako sa ich snažia niečo naučiť. Zvieratá si žiaci mohli obzrieť, pohladkať a niektorí okúsili aj ich ostré zúbky. Tí, ktorí si nemohli doniesť živé zvieratko priniesli si svoje najobľúbenejšie plyšové zvieratko alebo fotografiu. V tento deň sa všetci tešili, lebo mohli mať v škole svoje najobľúbenejšie zvieratko.

                  Niektorí žiaci veria, že už aj oni si na budúci rok prinesú živé zvieratko.

                                                                                Bol to krásny a príjemný deň.  

                                                                                                                                Žiaci VI.B + AH

 • Deň mlieka

  Deň mlieka

  Do galérie Deň mlieka boli pridané fotografie.

  Deň mlieka

   

  V kalendári je veľa zaujímavých dní. Jeden patrí matkám, ďalší deťom, iný  zvieratám.  Jeden je však najchutnejší. To je ten, keď nám dá mamička mliečnu desiatu a na obede nám tety kuchárky spravia chutné ochutené mlieko. Áno, je to Deň mlieka. Aj tento rok sme si v triedach celého prvého stupňa porátali mliečne desiaty. Maminky nám prichystali rôzne druhy tvrdého syra, bryndzu, syrokrém. Nechýbali ani jogurty všetkých druhov a farieb, krémiky, termix, či puding. V niektorých taškách bol i mliečny rez. Vo fľaškách mali niektoré deti mlieko alebo kakao. A všetci sme si v tento deň sľúbili, že mliečne výrobky budeme jesť celý rok. Pretože chceme mať silné kosti a chceme byť zdraví každý deň.

 • Deň školských knižníc

  Deň školských knižníc

  Do galérie Deň školských knižníc boli pridané fotografie.

  Medzinárodný deň školských knižníc a naša škola...

   

       Štvrtý októbrový pondelok je už tradične vyhlásený za Medzinárodný deň školských knižníc. Tento deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, k čítaniu a ku knižnici.

  Pre žiakov prvého stupňa bol tento deň doslova rozprávkový. Deti  s pani učiteľkami, sa ráno v škole ocitli  v kostýmoch známych rozprávkových postavičiek.

  Radosť ukrytá v hrdinoch z rôznych  rozprávkových kníh sa prejavovala na tváričkách či už našich najmenších prváčikoch, ktorí sa zapojili do tohto projektu po prvý raz, ale aj všetkých detí I. stupňa.

  V triedach a na chodbách školy bolo veľmi veselo. Krásnymi rozprávkovými maskami deti dokázali, že v knižnici si každý z nás nájde knižný poklad, ktorý ho dokáže poučiť, pobaviť a rozviť fantáziu.

 • Týždeň zdravej výživy

  Týždeň zdravej výživy

  Do galérie Týždeň zdravej výživy boli pridané fotografie.

  Týždeň zdravia

   

  Tento rok sa uskutočnilo 62. zasadnutie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) na Malte so zastúpením hlavného hygienika SR. Jeho cieľom bolo výrazne zlepšiť zdravie a znížiť nerovnosti v oblasti zdravia občanov európskeho regiónu.

  Aj naša škola sa zapojila do programu ZDRAVIE 2020 v rámci „Týždňa zdravia“. Obzvlášť v súčasnom celosvetovom boji proti COVID – 19 je veľmi dôležitá správna životospráva detí. Žiaci 1. stupňa si nosili počas celého týždňa zdravú desiatu, bohatú najmä na vitamíny v podobe ovocia a zeleniny.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Golianova 8, Banská Bystrica
  Golianova 8
  Banská Bystrica
  97401
 • 048/414 53 85 - tajomníčka
  048/414 78 51 - riaditeľ

Fotogaléria