2021/2022

Navigácia

 • Noc v našej škole

  Noc v našej škole

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Noc v našej škole.

  NOC V NAŠEJ ŠKOLE

  Štvrtok bol pre všetkých žiačikov štvrtáčikov nezvyčajný. Do školy sa vybrali nielen ráno so školskými taškami, ale prišli znova večer o pol šiestej, nabalení netradičnou školskou výbavou –  spacákmi, karimatkami a baterkami. Nezabudli ani na zubné pasty, pyžamká a samozrejme dobrú náladu. Veď nocovať v škole, to sa nestáva každý deň!

  Najprv si všetci nabití energiou zahrali na školskom dvore futbal, vybíjanú a rôzne iné hry.  V školskej jedálni sa posilnili fajnou pizzou a po tme sa vydali do ulíc nočnej Banskej Bystrice - vyzbrojení baterkami, čelovkami a pestrofarebnými svietiacimi tyčinkami. Naháňačka v parku pod pamätníkom  v hustej tme bola pre všetkých nezabudnuteľným zážitkom. Po návrate z nočnej výpravy všetci šupli do svojich školských postieľok, ktoré si už doobeda pripravili zo žineniek. Triedy sa premenili na kino a unavení štvrtáci zaspali pri sledovaní rozprávok.

  Na ďalší deň ráno si deti spolu s čajíkom pochutnali na buchtičkách, mafinkách, šiškách, koláčikoch a iných dobrotách, ktoré napiekli starostlivé maminky. Dopoludňajšia zmrzlina v parku osviežila hádam všetkých.

  Po príchode domov za domácu úlohu všetci povinne spinkali, pretože NOC V ŠKOLE bola dlhá a skvelá!

 • Lesnícko-náučný chodník Pod Rybou II.A

  Lesnícko-náučný chodník Pod Rybou II.A

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Lesnícko-náučný chodník Pod Rybou II.A.

 • Hry v prírode

  Hry v prírode

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Hry v prírode.

 • Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo

  Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo.

  Úspech v recitačnej súťaži

  V regionálnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín získal krásne 2. miesto Jurko Dianiška zo 4.A.

  K úspechu BLAHOŽELÁME!

 • Ocenenie primátorom mesta

  Ocenenie primátorom mesta

  OCENENIE  PRIMÁTOROM  MESTA

  Vo Veľkej sieni Mestského úradu v Banskej Bystrici sa 29.6.2021 uskutočnilo slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica. Našich žiakov:

  Teo Ondra – 6.B

  Ivana Pechová – 8.C

  Juraj Šťavina – 9.A

  Patrik Tóth – 9.A

  ocenil primátor mesta Ján Nosko za úspešnú reprezentáciu vo vedomostných súťažiach v školskom roku 2020/2021.
  Žiakom srdečne blahoželáme.

 • Keramika v ŠKD

  Keramika v ŠKD

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Keramika v ŠKD.

 • Zdravé zúbky

  Zdravé zúbky

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravé zúbky.

  Zdravé zúbky

   

  Kto by nechcel mať zdravé zuby? Zdravé zúbky sú snom asi každého z nás. Deti si veľakrát neuvedomujú, čo všetko môžu ich obľúbené sladkosti napáchať. Veď sú predsa také chutnučké.

  V rámci projektu „Škola podporujúca zdravie“ sa naši prváci stretli s pánom Mgr. Milanom Vrábeľom, ktorý ich zábavnou formou oboznámil so správnou starostlivosťou o zúbky. Dozvedeli sa, čo im najviac škodí, a čo prospieva. Zistili aj, akú zubnú kefku majú používať. Vyskúšali si a naučili sa, ako zúbky správne čistiť.

  Stretnutie s odborníkom na zdravé zúbky nenaháňalo malým pacientom strach, práve naopak – dobre sa zabavili a odniesli  si veľmi užitočné informácie.

  Za ochotnú spoluprácu veľmi pekne ďakujeme!

 • Predškoláci v ZŠ

  Predškoláci v ZŠ

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Predškoláci v ZŠ.

 • Máj, lásky čas

  Máj, lásky čas

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Máj, lásky čas.

   

  💗„Počas mesiaca lásky by sa nemal nikto cítiť sám a preto ukážte nám, koľko lásky je vo Vašom srdci,“ takto znel slogan novej celoslovenskej výzvy, ktorá mala práve v mesiaci máj, potešiť srdcia osamelých seniorov. Stačilo, ak žiaci z lásky vytvorili ručne vyrobenú pohľadnicu, ktorú potom zaslali do vybraného zariadenia pre seniorov. Tak aj žiaci 1. stupňa našej školy zapojili svoju fantáziu a vyrobili krásne pohľadnice s básničkami a prianiami pre seniorov, ktoré adresovali do DSS a DD nachádzajúcich sa v Banskej Bystrici a do okolitých obcí. Pohľadnice vyrábali s veľkou radosťou a vložili do nich aj kúsok svojho malého srdiečka. Opäť ukázali, že sa dokážu podeliť o radosť a lásku, ktorú majú vo svojom ❤ .

  Milá starká, starký, 

   

  Vám z detského srdiečka vľúdny pozdrav s prianím letí,

  veľa zdravia, šťastia, lásky...to Vám prajú všetky deti.

  Nech Vám úsmev zdobí tvár a  srdiečko  láskou horí,

  to Vám prajú žiaci zo Základnej Golianovej školy.  

 • Rozprávkový dom

  Rozprávkový dom

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozprávkový dom.

 • Hviezdoslavov Kubín

  Hviezdoslavov Kubín

  Hviezdoslavov Kubín – regionálne kolo v umeleckom prednese poézie a prózy

  V dňoch 10. - 11. 06. 2021 sa pre úspešných postupujúcich recitátorov z okresného kola uskutočnilo v Stredoslovenskom osvetovom stredisku regionálne kolo v prednese poézie a prózy pre 1. – 3. kategóriu žiakov ZŠ.

  Zodpovedná príprava našich 5 recitátoriek sa pretavila do kvalitných výkonov a bola aj veľmi pozitívne ocenená hodnotiacou porotou. Zabodovali sme na plnej čiare a obsadili tie najvyššie priečky. Na našu veľkú radosť získali dievčatá všetky 4 prvé miesta a jedno druhé v 2. a 3. kategórii, k čomu im čo najsrdečnejšie blahoželáme.

  Poézia:

  2. kategória: 1. miesto - Barbora Balážová, 6. B

  3. kategória: 1. miesto – Ivana Pechová, 8. C

  Próza:

  2. kategória: 1. miesto – Klára Pajgertová, 5. B

  3. kategória: 1. miesto – Hana Danišová, 8. C;      2. miesto – Emma Zacharová, 8. B

   

  Ich „umelecká“ cesta však týmto nekončí, lebo všetky víťazky postupujú do krajského kola na Sládkovičovu Radvaň, ktorá sa uskutoční vo Vedeckej knižnici v Banskej Bystrici na začiatku budúceho roka – v septembri 2021.

  Je pre nás veľkým úspechom, že celý región (Ban. Bystricu a Brezno) v 2. a 3. kategórii v poézii i v próze budú zastupovať recitátorky len z našej školy.

  Dievčatá, ďakujeme a ešte raz gratulujeme! Prajeme pekné prázdniny a držíme palce do ďalšieho kola :-)

 • MDD

  MDD

  Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD.

 • Zber papiera - vyhodnotenie

  Zber papiera - vyhodnotenie

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Zber papiera - vyhodnotenie.

 • Farebný máj

  Farebný máj

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Farebný máj.

 • Ocenení žiaci

  Ocenení žiaci

  Naši najlepší žiaci  v matematike a fyzike.

  V piatok 28. 5. 2021 boli naši žiaci ocenení za reprezentáciu školy a pekné umiestnenie v jednotlivých súťažiach v predmete matematika a fyzika. Aj napriek ťažkej pandemickej situácii sa dokázali presadiť v konkurencii iných žiakov.

  SRDEČNE IM GRATULUJEME !

  IVANA PECHOVÁ  8.C  –  1. MIESTO FO OKRESNÉ KOLO, 3. MIESTO MO OKRESNÉ KOLO

  MARUŠKA BABČANOVÁ  6.B  –  3. MIESTO MO OKRESNÉ KOLO

  EMA HOLLÁ  6.B  –  3. MIESTO MO OKRESNÉ KOLO

  RICHARD FEDOR  8.A  –  3. MIESTO PYTAGORIÁDA OKRESNÉ KOLO

 • Deň Mlieka

  Deň Mlieka

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Mlieka.

 • Prijímacie konanie do 5. ročníka (športové triedy)

  Prijímacie konanie do 5. ročníka (športové triedy)
 • Pomôcky pre školský rok 2021/2022 daffer

  Pomôcky pre školský rok 2021/2022 daffer

  Vážení rodičia! Pripravili sme pre Vás odporúčaný zoznam pomôcok pre školský rok 2021/2022 s možnosťou nákupu cez internet. Ako nakúpiť školské pomôcky z pohodlia domova? 1. Kliknite na odkaz: www.daffer.sk/10115 , zobrazí sa Vám na internete naša škola a všetky zoznamy.    Zo zoznamu si jednoducho vyberiete odporúčanú sadu pre daný ročník. 2. V odporúčanej sade môžete robiť zmeny a to pridať pomôcky alebo odobrať, ak Vám zvýšili z minulého roka. 3. Pomôcky si môžete dať poslať domov alebo do školy. 4. Pri objednávke do 20.7.2021 môžete mať dopravu zadarmo do školy. Balíček bude dodaný do školy posledný augustový týždeň a v septembri si ho preberiete od triedneho učiteľa.

 • Návšteva ministra školstva v ZŠ Golianova BB

  Návšteva ministra školstva v ZŠ Golianova BB

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva ministra školstva v ZŠ Golianova BB.

  Návšteva ministra školstva B. Gröhlinga u nás v škole v piatok 14. 05. 2021

   

  V piatok 14. 05. 2021 k nám zavítala vzácna návšteva z ministerstva školstva – pán minister Branislav Gröhling v spoločnosti primátora mesta BB pána Jána Noska a poslanca NR pána Radovana Slobodu.

  A tak sme oprášili červený koberec, po ktorom si to pán minister nasmeroval priamo do útrob našej „Golianky“. Aby sa necítil osamotene, spoločnosť mu pri vstupe urobili deti z rôznych tried, ktoré vytvorili pestrý špalier, reprezentujúc všetky aktívne športy na našej škole.

  Keďže sme škola so športovým zameraním, prvé jeho kroky smerovali práve do priestorov určených pre šport: posilňovňa, hokejová zóna. A práve v druhej menovanej čakalo na všetkých 3 pánov športové prekvapenie. Každý dostal hokejku do ruky a čakala ich výzva: Kto nastrieľa viac pukov do tréningovej bránky? Pán riaditeľ Zlevský ako správny hostiteľ vysvetlil pravidlá, predviedol taktiku a išlo sa na to – uchopiť hokejku pevne do rúk, namieriť, podobrať puk a páliť!

  Ďalšie kroky pána ministra viedli do tried, medzi tých najdôležitejších, medzi žiakov.

  Ako prvú navštívil 6. B, kde si zopakoval aritmetický priemer, po nej jeho kroky smerovali medzi mladších na 1. stupeň do 4. C, kde si to rozdal so štvrtákmi v násobilke. Priateľský a neformálny prístup pána ministra rýchlo rozpúšťal ich počiatočný rešpekt a komunikácia sa rozbiehala prirodzene a plynule. Za svoju aktivitu boli žiaci v obidvoch triedach odmenení drobnými praktickými darčekmi.

  Potom už prišli na rad dospelí a vedenie školy oboznámilo pána ministra s ďalšími víziami  a inovačnými plánmi našej školy do budúcnosti. V spoločnej diskusii prebrali možnosti pomoci a spolupráce napĺňať ambiciózne ciele školy. Jednou zo zaujímavých tém bolo zriadenie „triedy v prírode“, ktorá by sa mala v blízkej budúcnosti zrealizovať v priestoroch areálu našej školy. Poslúžila by nielen pre skvalitnenie podmienok pre šport na našej škole, ale zároveň by sa žiaci mohli vzdelávať aj v exteriéri, mimo budovy školy.

  Keďže pán minister mal na tento piatok ešte bohatý program a času nebolo nazvyš, nasledovalo už len poďakovanie a šup do ďalšej školy.

  Pán minister, ďakujeme za návštevu a veríme, že Vás naša škola oslovila svojimi aktivitami a smelými plánmi, ktoré budete podporovať a zavítate k nám aj nabudúce!

 • Deň Matiek

  Deň Matiek

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Matiek.

  Deň Matiek

  Každý rok sa druhá májová nedeľa nesie v znamení osláv všetkých mamičiek. Ide o medzinárodnú udalosť, keďže nielen u nás na Slovensku, ale aj v mnohých ďalších krajinách sa tento deň oslavuje ako Deň matiek. Je to špeciálna príležitosť povedať našim maminkám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú. Rovnako im môžeme vyjadriť našu lásku a  vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili.  Na tento sviatok sme nezabudli ani my a pre svoje  maminky sme vytvorili malé darčeky. Deti na hodinách VV maľovali portréty svojich mamičiek a vyrábali srdiečka, ktoré im venovali. Touto formou im mohli poďakovať za ich láskavú starostlivosť, obetavosť jednoducho za to, že sú…

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Golianova 8, Banská Bystrica
  Golianova 8
  Banská Bystrica
  97401
 • 048/414 53 85 - tajomníčka
  048/414 78 51 - riaditeľ

Fotogaléria