Navigácia

 • Vystúpenie sokoliarov

  Vystúpenie sokoliarov


  Apríl – „mesiac vtákov“

  V mesiaci apríl sme na našu školu pozvali sokoliarov zo ZŠ s MŠ Maximiliána Hella zo Štiavnických Baní. Na úvod vystúpenia nám podali stručné informácie o histórií sokoliarstva. Potom nás upútali ukážkami letu pernatých dravcov a zaujímavými informáciami o ich živote. Žiaci mali veľký zážitok, pretože dravce sa dostali do ich bezprostrednej blízkosti, pri lete sa ich jemne dotkli koncami krídel. Niektorí si tiež mohli vyskúšať ako im dravec priletí na ruku.

  Za vystúpenie sokoliarom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

 • Plavecký výcvik 3. a 4. ročník

  Plavecký výcvik 3. a 4. ročník

  Plavecký výcvik

  Po viac ako dvojročnej prestávke absolvovali naši žiaci v týždni od 9. mája do 13. mája 2022 plavecký výcvik. Konal sa na krytej plavárni na Štiavničkách pod vedením skúsených trénerov a tréneriek z Plaveckého kempu v Banskej Bystrici. Všetci tretiaci a štvrtáci si počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa veľmi snažil a robil pokroky. Osmelili a prekonali sa aj tí menej odvážni žiaci. Najdôležitejšia bola radosť všetkých detí z pobytu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj vidieť. Za úspešné absolvovanie plaveckého kurzu dostal na záver každý žiak diplom.

 • Korčuliarsky kurz 1. a 2. ročník

  Korčuliarsky kurz 1. a 2. ročník
 • Planetárium - exkurzia

  Planetárium - exkurzia


  Dňa 20.5.2022 triedy 4.B a 4.C navštívili hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella. Žiaci absolvovali veľmi zaujímavý program pozostávajúci z demonštrácie astronomických úkazov na umelej oblohe planetária, odborné prednášky a premietanie rozprávky “Polaris – vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci“. Následne vyšli aj do astronomickej pozorovateľne, kde sa nachádza ďalekohľad na pozorovanie vesmírnych objektov, no len niektorí mali možnosť vidieť fotosféry Slnka, pretože ho zahalili oblaky. Exkurzia sa žiakom veľmi páčila a určite nenavštívili hvezdáreň poslednýkrát. 

 • Deň Matiek

  Deň Matiek


  Druhá májová nedeľa už tradične patrí mamám.

  Vzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám, maminám je možné rôznym spôsobom, napríklad darovaním kytice, pohľadnice, zarecitovaním básničky, vyrobením jednoduchého darčeka alebo i bozkom na líce.

      Naši žiaci spolu so svojimi učiteľkami pripravili tohto roku pre svoje mamy malé prekvapenie vo forme vlastnoručne vyrobených pohľadníc a tulipánov, pretože darček vyrobený vlastnými rukami má pre obdarovaného jedinečnú hodnotu. Milé prekvapenia budú pre maminy aspoň malým poďakovaním za ich lásku, obetavosť, starostlivosť a v neposlednom rade aj za trpezlivosť pri výchove ich ratolestí.

 • Bezpečne domov

  Bezpečne domov

  Bezpečne domov – bezpečne na cestách.....

   

       Neodmysliteľnou súčasťou žiakov na I. stupni je pracovať na projekte  dopravnej  výchovy pod názvom: „  Bezpečne domov – bezpečne na cestách.“

  Už niekoľko rokov sa každý rok stretneme s policajtmi KR PZ, s  ktorými si preveríme vedomosti z dopravnej výchovy. Ani tento rok  nebol iný...

                 Vieme, že okrem pozitívnych stránok má doprava a motorizmus aj veľa záporných stránok. S rozvojom motorizmu sa zvyšuje počet dopraných nehôd, kedy dochádza k stratách na životoch, k ťažkým zraneniam aj s trvalými následkami. Častými účastníkmi dopravných nehôd sa stávame aj my  deti. Akýkoľvek druh pohybu v cestnej premávke je nemysliteľný bez poznania a rešpektovania pravidiel cestnej premávky, ktoré sme si opäť radi pripomenuli a zopakovali.

  Už sa tešíme na budúce stretnutie.... 

 • Beseda so spisovateľom

  Beseda so spisovateľom


  Beseda so spisovateľom Petrom Stoličným

                  Vo štvrtok 19.5.2022 sa deti 1.A triedy zúčastnili  besedy so spisovateľom.  Do Verejnej knižnice Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici zavítal spisovateľ Peter Stoličný, autor pre deti známej knižnej série o opici Škorici a jej kamarátoch.

  Opica, ktorá vie čarovať si deti získala svojou bezprostrednosťou ako aj vylomeninami, ktoré neustále spôsobuje. Našťastie ju vždy sprevádzajú kamaráti, ktorí jej pomôžu a naučia ju, čo sa smie a čo nie.

  Pieseň opice Škorice pozná každý žiačik z 1.A. Príbehy si deti čítajú na hodinách etickej výchovy, v školskom klube ale i doma s rodičmi.

  Rozprávanie spisovateľa Petra Stoličného deti veľmi zaujalo. Dozvedeli sa mnoho zaujímavých informácií zo života spisovateľa. Deti veľmi potešilo, keď zistili, že autor plánuje písať ďalšie príbehy o opici Škorici.

  Deti využili možnosť  a dali si podpísať prinesené knihy samotným pánom  spisovateľom.  

  „Čítanie sú otvorené dvere do čarovného sveta.“
  – Francois Mauriac

 • Okresné kolo vo florbale - dievčatá

  Okresné kolo vo florbale - dievčatá

  Žiačky našej školy po výbornom a bojovnom výkone, keď zvíťazili vo všetkých zápasoch, vyhrali OK vo florbale a vybojovali si postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční koncom mája v Badíne. Gratulujeme a držíme palce aj v ďaľších bojoch.

 • Okresné kolo vo florbale

  Okresné kolo vo florbale

  Žiaci 9. a 8. hokejovej triedy vo štvrtok 19.5.2022 vyhrali Okresné kolo vo florbale a postúpili na Krajske kolo, ktoré sa uskutoční 26.5.2022 v Badíne. Za veľmi úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme rovnako úspešné krajské kolo.

 • Okresné kolo vo futbale žiačok

  Okresné kolo vo futbale žiačok

  Žiačky našej školy sa zúčastnili na okresnom kole v malom futbale žiačok na ihrisku ZŠ Radvanská, kde si vybojovali krásne druhé miesto. Za úspešnú reprezentáciu gratulujeme.

 • TEQ stoly na Golianke

  TEQ stoly na Golianke

  Na škole nám pribudlo ďalšie športové vybavenie - TEQ stoly. Na stoloch je možné hrať nové inovatívne TEQ športy ako Teqball, Teqvoly, Teqpong, Teqis, Quatch. V prípade, že sa o nových športoch chcete dozvedieť viac, odporúčame navštíviť  webovú stránku:  https://teq.sk/

 • Anglický piknik

  Anglický piknik

  Rozprávať sa o obľúbenom jedle sa dá aj mimo triedy, veď pikniky sú vlastne anglický výmysel. A tak len čo sa oteplilo, vyšli sme s pani učiteľkou Beňovou Ambrušovou na školský dvor. Kým sme začali maškrtiť na prinesených dobrotách, museli sme porozprávať, čo všetko máme na desiatu. A potom sme sa príjemne prekvapili, o čom sa už dokážeme po anglicky rozprávať.

  5.C a 5.B

 • Prijímacie konanie do 5. ročníka (športové triedy)

  Prijímacie konanie do 5. ročníka (športové triedy)
 • Obvodné kolo Mc Donald's Cupu

  Obvodné kolo Mc Donald's Cupu

  Žiaci 1.stupňa našej školy sa 6.mája 2022 zúčastnili Obvodného kola Mc Donald's Cupu. Aj napriek obrovskej snahe a bojovnosti sa im nepodarilo postúpiť zo skupiny do semifinále a bojovať o medaily. Ďakujeme za reprezentáciu školy a tešíme sa na ďaľšie športové súťaže.

 • EYOF online stretnutie

  EYOF online stretnutie

  Žiaci ZŠ Golianova 8 Banská Bystrica spolu so žiakmi ZŠ KP Haligovce predstavili na online stretnutí naše slovenské a zamagurské tradičné jedlá chorvátskym priateľom z mesta Rovnij, ktorých nám v rámci EYOF pridelili usporiadatelia tohto medzinárodného športového podujatia. P. uč. Kollárová, M.Tóthová a Z.Valentová v spolupráci so žiakmi našej školy pripravili PPP, ktorú odprezentovali v anglickom jazyku. #ovep #ocep #eyof2022

 • Okresné kolo v bedmintone

  Okresné kolo v bedmintone

  Posledný aprílový piatok nás potešili naši žiaci, ktorí v okresnom kole v bedmintone vybojovali skvelé 2.miesto  - dievčatá aj chlapci vo svojich kategóriách. Za pekné reprezentovanie školy ďakujeme a k skvelému úspechu blahoželáme.

 • Olympijský festival detí Mesta Banská Bystrica

  Olympijský festival detí Mesta Banská Bystrica
 • Virtuálna realita na hodine geografie v 5.B

  Virtuálna realita na hodine geografie v 5.B

  Dnes sme sa učili trochu inak. Na našu hodinu geografie v 5.B nám prišli z katedry geografie UMB prezentovať typy krajín cez virtuálnu realitu. A tak sme sa pomocou 3D okuliarov preniesli do sveta púští, dažďových pralesov, či Antarktídy. Hodina bola veľmi zaujíma a odniesli sme si množstvo nových zážitkov. Ďakujeme za spoluprácu.

 • Zber papiera - 2022 Máj

  Zber papiera - 2022 Máj

  Jarný zber papiera

  ZBER PAPIERA – OZNAM

  V dňoch od 23. mája - do 31. mája 2022 bude prebiehať školská akcia Zber papiera.

  Priebeh akcie ako naposledy:- zviazaný papier (nie kartón) odovzdá rodič, žiak v Zberných surovinách, Stavebná č. 2 ( Majer oproti Betonárke )- Zberné suroviny vypíšu pre rodiča doklad s menom, množstvom odovzdaného papiera a triedou (pozor !! - peniaze rodičia neberú)- rodič (žiak) odovzdá doklad triednej učiteľke, učiteľovi- triedna učiteľka, učiteľ odovzdá doklady za triedu (do 3.júna - piatok.) p. Karolyiovej – zodpovednej za akciuAkcia bude tak ako po iné roky vyhodnotená a najlepšie triedy aj jednotlivci budú odmenení. Financie sa odovzdávajú prostredníctvom vedenia školy do OZ Uhlisko a použijú sa na školské aktivity našich žiakov.

  Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť :-)V prípade nejasností kontaktujte p. Karolyiovú (cez správu na Edupage )

 • Návšteva predškolákov

  Návšteva predškolákov

  NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V PRVÁCKYCH TRIEDACH

        Koncom marca do našej školy zavítali predškoláci z Materskej škôlky Bzučo Na Starej tehelni v Banskej Bystrici. Spolu so svojimi pani učiteľkami navštívili triedy šikovných prváčikov. Mnohí predškoláci sa potešili, keď sa v prvej triede znova stretli so svojimi kamarátmi, ktorí boli ešte nedávno s nimi v škôlke. Prváci im ukázali, čo všetko sa už v škole naučili. Príklady počítali ako usilovné včeličky. Pridali sa k nim aj predškoláci, ktorí sa tiež v počítaní nenechali zahanbiť. Písanie číslic a písmeniek na interaktívnu tabuľu zvládli taktiež hravo. Predškoláci sa presvedčili, že prváci už vedia čítať takmer všetky písmenká, a hravo si poradia i s čítaním príbehov zo šlabikára.
        Prváci sa potešili sladkým darčekom od predškolákov a predškoláci zas lízankám a papierovým slniečkam, ktoré pre nich prváci vyrobili.

   

   

  DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRE PREDŠKOLÁKOV S RODIČMI

       30.3.2022 cez vchod  našej školy vstúpilo viac žiakov ako je v iné dni bežné. Tento deň boli brány našej školy špeciálne otvorené pre budúcich prváčikov a ich rodičov. Prezreli si spoločne priestory našej školy a navštívili svojich budúcich spolužiakov na hodinách slovenského a anglického jazyka, matematiky, ale aj telesnej výchovy a informatiky. Videli nielen to, ako už prváci vedia vynikajúco čítať a počítať, ale aj veľa zaujímavých aktivít a hier ktoré na nich čakajú v prvom ročníku. Už teraz sa na nových spolužiakov všetci tešíme.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Golianova 8, Banská Bystrica
  Golianova 8
  Banská Bystrica
  97401
 • 048/414 53 85 - tajomníčka
  048/414 78 51 - riaditeľ

Fotogaléria