• Zdravé zúbky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravé zúbky.

Zdravé zúbky

Kto by nechcel mať zdravé zuby? Zdravé zúbky sú snom asi každého z nás. Deti si veľakrát neuvedomujú, čo všetko môžu ich obľúbené sladkosti napáchať. Veď sú predsa také chutnučké.

V rámci projektu „Škola podporujúca zdravie“ sa naši prváci stretli s pánom Mgr. Milanom Vrábeľom, ktorý ich zábavnou formou oboznámil so správnou starostlivosťou o zúbky. Dozvedeli sa, čo im najviac škodí, a čo prospieva. Zistili aj, akú zubnú kefku majú používať. Vyskúšali si a naučili sa, ako zúbky správne čistiť.

Stretnutie s odborníkom na zdravé zúbky nenaháňalo malým pacientom strach, práve naopak – dobre sa zabavili a odniesli  si veľmi užitočné informácie.

Za ochotnú spoluprácu veľmi pekne ďakujeme!

• Máj, lásky čas

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Máj, lásky čas.

💗„Počas mesiaca lásky by sa nemal nikto cítiť sám a preto ukážte nám, koľko lásky je vo Vašom srdci,“ takto znel slogan novej celoslovenskej výzvy, ktorá mala práve v mesiaci máj, potešiť srdcia osamelých seniorov. Stačilo, ak žiaci z lásky vytvorili ručne vyrobenú pohľadnicu, ktorú potom zaslali do vybraného zariadenia pre seniorov. Tak aj žiaci 1. stupňa našej školy zapojili svoju fantáziu a vyrobili krásne pohľadnice s básničkami a prianiami pre seniorov, ktoré adresovali do DSS a DD nachádzajúcich sa v Banskej Bystrici a do okolitých obcí. Pohľadnice vyrábali s veľkou radosťou a vložili do nich aj kúsok svojho malého srdiečka. Opäť ukázali, že sa dokážu podeliť o radosť a lásku, ktorú majú vo svojom ❤ .

Milá starká, starký,

Vám z detského srdiečka vľúdny pozdrav s prianím letí,

veľa zdravia, šťastia, lásky...to Vám prajú všetky deti.

Nech Vám úsmev zdobí tvár a  srdiečko  láskou horí,

to Vám prajú žiaci zo Základnej Golianovej školy.

• Hviezdoslavov Kubín – regionálne kolo v umeleckom prednese poézie a prózy

V dňoch 10. - 11. 06. 2021 sa pre úspešných postupujúcich recitátorov z okresného kola uskutočnilo v Stredoslovenskom osvetovom stredisku regionálne kolo v prednese poézie a prózy pre 1. – 3. kategóriu žiakov ZŠ.

Zodpovedná príprava našich 5 recitátoriek sa pretavila do kvalitných výkonov a bola aj veľmi pozitívne ocenená hodnotiacou porotou. Zabodovali sme na plnej čiare a obsadili tie najvyššie priečky. Na našu veľkú radosť získali dievčatá všetky 4 prvé miesta a jedno druhé v 2. a 3. kategórii, k čomu im čo najsrdečnejšie blahoželáme.

Poézia:

2. kategória: 1. miesto - Barbora Balážová, 6. B

3. kategória: 1. miesto – Ivana Pechová, 8. C

Próza:

2. kategória: 1. miesto – Klára Pajgertová, 5. B

3. kategória: 1. miesto – Hana Danišová, 8. C;      2. miesto – Emma Zacharová, 8. B

Ich „umelecká“ cesta však týmto nekončí, lebo všetky víťazky postupujú do krajského kola na Sládkovičovu Radvaň, ktorá sa uskutoční vo Vedeckej knižnici v Banskej Bystrici na začiatku budúceho roka – v septembri 2021.

Je pre nás veľkým úspechom, že celý región (Ban. Bystricu a Brezno) v 2. a 3. kategórii v poézii i v próze budú zastupovať recitátorky len z našej školy.

Dievčatá, ďakujeme a ešte raz gratulujeme! Prajeme pekné prázdniny a držíme palce do ďalšieho kola :-)

• Ocenení žiaci

• Naši najlepší žiaci  v matematike a fyzike.

V piatok 28. 5. 2021 boli naši žiaci ocenení za reprezentáciu školy a pekné umiestnenie v jednotlivých súťažiach v predmete matematika a fyzika. Aj napriek ťažkej pandemickej situácii sa dokázali presadiť v konkurencii iných žiakov.

SRDEČNE IM GRATULUJEME !

IVANA PECHOVÁ  8.C  –  1. MIESTO FO OKRESNÉ KOLO, 3. MIESTO MO OKRESNÉ KOLO