• Vianočné pohľadnice pre obyvateľov Uhliska

• Do galérie Vianočné pohľadnice pre obyvateľov Uhliska boli pridané fotografie.

Vianočné pohľadnice pre obyvateľov Uhliska

Druhý adventný týždeň sa triedy 1.stupňa zmenili na výrobňu vianočných pozdravov. Zo žiakov sa stali šikovní škriatkovia, ktorí usilovne vyrábali vianočné pohľadnice, aby mohli potešiť čo najviac obyvateľov Uhliska. Hoci posielanie vianočných pohľadníc akosi zaniká a prechádza sa na modernejšie spôsoby, my sa každoročne snažíme túto tradíciu zachovávať, lebo má svoje nezameniteľné čaro. Dúfame, že naše pohľadnica spríjemnia a vyčaria úsmev na tvári nejednému človeku, veď to je zámer celej akcie.

• Pytagoriáda 2020

• Do galérie Pytagoriáda 2020 boli pridané fotografie.

Pytagoriáda 2020 - 42. ročník.

Školské kolo sa uskutočnilo v dňoch 9. a 10. decembra 2020.

Vyhlasovateľom Pytagoriády je MŠVVaŠ SR, organizačne ju zabezpečuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.

Cieľom súťaže je súťažnou formou vzbudiť u detí záujem o matematiku a podchytiť potenciálne talenty.

Každé kolo spočíva v riešení súboru 15 úloh počas 60 min. (celoštátne kolo 20 úloh počas 60 min.)

Na našej škole sa súťaže zúčastnilo 142 žiakov, z ktorých 68 bolo úspešných.

Kategórie P5 až P8 prebehli online formou.

• Halloween 2020

• Do galérie Halloween 2020 boli pridané fotografie.

Halloween

Každoročne v posledný októbrový týždeň chodby našej školy zdobia vyrezávané a svetielkujúce tekvice – veď býva Halloween.  Tento rok sa však triedy našej školy museli uzavrieť a učili sme sa on-line. No my sme si to nedali pokaziť a Helloween si spravili o týždeň neskôr, po návrate do školských lavíc. Tekvicami sme si vyzdobili triedy, šikovné mamičky napiekli koláčiky a celú atmosféru dotvorili strašidelné kostýmy, v ktorých sa deti učili aj zabávali.

• Záložky

• Do galérie Záložky boli pridané fotografie.

„Záložka do knihy spája české a slovenské školy“

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá „Záložka do knihy spája školy.“ Konal sa už 11. ročník projektu a vyhlasujú ho Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc.

Medzinárodný mesiac školských knižníc vyhlásil v roku 2008 James Henri, prezident Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva pri príležitosti 10. výročia Medzinárodného dňa školských knižníc.

Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobili ľubovoľnou technikou na vyhlásenú tému „Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní  alebo v próze“.

Našej škole bola na vzájomnú spoluprácu pridelená Základná škola z Košíc. Pod vedením šikovných pani učiteliek sa do projektu zapojilo 300 žiakov z prvého a 60 žiakov z druhého stupňa. Žiaci pri zhotovení pekných záložiek v plnej miere preukázali svoju šikovnosť a kreativitu.

Veríme, že naši žiaci budú v tomto peknom projekte pokračovať aj v ďalšom ročníku, čím podporia čítanie vo svojej škole. Záložka, malá, užitočná pomôcka, ktorá naše čítanie robí krajším. O to sme sa snažil. Preto nezabúdajme na čítanie a na význam záložky, ktorá nás síce zastaví v čítaní, ale potom opäť privedie k pôžitku z čítania.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Do galérie Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok boli pridané fotografie.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Blížia sa najkrajšie sviatky roka, Vianoce, počas ktorých myslíme viac na svojich blížnych. Máme však aj viac príležitostí, ako spraviť dobrý skutok a potešiť ľudí, ktorí potrebujú lásku a pozornosť, najmä v týchto náročných časoch. Jednou z takých iniciatív je aj projekt „Koľko lásky sa zmestí  do krabice od topánok“. Už druhý rok budú Vianoce pre seniorov v domovoch dôchodcov o čosi štedrejšie aj vďaka žiakom našej školy. Pod vianočným stromčekom nájdu darček aj tí, pre ktorých to bude možno jediný darček, ktorý dostanú. Detičky spolu s rodičmi s láskou naplnili krabice od topánok darčekmi pre babičky a deduškov. Starčekov určite potešia sladkosti, čajíky, kávičky, sprchové mydlá, krížovky, teplé ponožky, rukavice, vianočné dekorácie,.... A čo je najdôležitejšie a najzmysluplnejšie, spolu s nimi vložili žiaci do krabičiek aj kúsok svojho srdiečka prostredníctvom vianočných pozdravov a kresbičiek. Pod školským vianočným stromčekom sa nazbieralo spolu 250 sviatočne zabalených a vyzdobených krabičiek. Následne sme ich odovzdali kontaktnej osobe, ktorá ich za sprísnených epidemiologických opatrení odovzdá do DSS. Detičky opäť ukázali, že radosťou je aj obdarovať a nielen byť obdarovaný.