• Prijímacie konanie

• Priebeh prijímacieho konania – základné informácie

Prijímacia skúška na väčšine škôl pozostáva zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky, na odborných školách môžu podľa zamerania overovať vedomosti aj z iných predmetov (napr. fyzika, chémia, prírodopis, cudzie jazyky).

Zákonný zástupca žiaka si podáva 2 prihlášky na SŠ a SOŠ a môže si podať 2 prihlášky na školu, ktorá overuje schopnosti žiakov v talentových skúškach.

Riaditeľ strednej školy pri rozhodovaní o prijatí zohľadní, že uchádzač je úspešným riešiteľom predmetovej olympiády alebo víťazom súťaže, ktorá súvisí s odborom vzdelávania, o ktorý sa uchádza, a výsledky dosiahnuté v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníkov základných škôl.

!V prípade, ak žiak nebol prijatý v riadnom termíne na žiadnu SŠ, môže si podať ešte jednu prihlášku na školu, ktorá prijíma v druhom kole!

Každý žiak 8. a 9. ročníka je povinný  precízne vyplniť adresu, kontaktné údaje zákonného zástupcu, SŠ a odbor. Každú zmenu je potrebné včas nahlásiť výchovnému poradcovi.

Záväznú prihlášku na SŠ s talentovou skúškou /bilingválne, umelecké, športové školy, matematická trieda, konzervatóriá aj 8- ročné ŠG / aj s netalentovou skúškou podáva zákonný zástupca ELEKTRONICKY cez EduPage.

Žiaci 8. ročníka si môžu podať v tomto školskom roku 2 prihlášky na bilingválne gymnáziá. Žiaci 9. ročníka môžu podať tiež 2 prihlášky na školy s talentovou skúškou, okrem toho 2 prihlášky na školy všeobecné. Na   prihláške je potrebné skontrolovať všetky údaje, najmä známky.  Za presnosť údajov na prihláške /adresa, kontakty.../ je zodpovedný zákonný zástupca.

Vyplnené  prihlášky spolu s vloženými diplomami je potrebné elektronicky odoslať cez EDUPage najneskôr do 15. marca.

7. Po zverejnení informácie o prijatí žiaka, prípadne doručení rozhodnutia o prijatí, sa žiak spolu so zákonným zástupcom musí zapísať na SŠ. Deň zápisu určí SŠ. Je potrebné sledovať internetové stránky príslušnej strednej škole.

V prípade, že žiak nie je prijatý, môže ZZ podať odvolanie proti rozhodnutiu.