• O predmete

Charakteristika predmetu CHÉMIA

V predmete chémia sa žiaci oboznamujú s chemickými látkami, osvojujú si základné zručnosti a návyky bezpečnej práce s chemikáliami v chemickom laboratóriu. Realizáciou vybraných laboratórnych prác sa u žiakov rozvíjajú spôsobilosti objektívne a spoľahlivo pozorovať, experimentovať a merať, vytvárať a overovať hypotézy v procese riešenia úloh rôznej zložitosti.

Ciele učebného predmetu chémia sú zamerané aj na rozvíjanie prírodovednej gramotnosti, v rámci ktorej je potrebné rozvíjať aj čitateľskú gramotnosť a prácu s odborným textom. Žiaci by mali porozumieť odborným textom na primeranej úrovni a majú vedieť aplikovať získané poznatky pri riešení konkrétnych úloh.

Potrebné je, aby žiaci dosiahli takú úroveň pochopenia a zvládnutia učiva, aby vedeli využiť na hodinách získané vedomosti, spôsobilosti a návyky v každodennom živote.

Tematické okruhy predmetu

• Látky a ich vlastnosti
          • Premeny látok

• Zloženie látok