• Druháci v knižnici

• Pri príležitosti SVETOVÉHO DŇA ZVIERAT, ktorý sa každoročne oslavuje 4. októbra si naši žiaci 2. ročníka dňa 06.10.2022 zašli na návštevu do  Verejnej knižnice Mikuláša Kováča – pobočka Sídlisko. Na návštevu sa veľmi tešili, pretože už  mali čitateľské preukazy z prvého ročníka a mohli si vypožičať knihy domov. Pani knihovníčka nás privítala a pripravila si pre nás zaujímavý program. Najskôr nám prečítala detskú knižku „Zvieratká okolo nás“. Deti pozorne počúvali a museli si v skupinách pripraviť 6 otázok o jednom pridelenom domácom zvieratku. Kde zvieratko žije? Čo papá? Čo pokrýva povrch tela zvieratka? Koľko má nôh? Ako sa nazýva mláďa? Aký úžitok nám zvieratko dáva? Po prvej aktivitke nasledovala druhá, kde si pani knihovníčka pre nás pripravila hru. Za pomoci čelenky ukryla pre dieťa zvieratko a ostaní spolužiaci museli hádať, akým zvieratkom sa dieťa stalo.

Deti si navzájom dávali aj otázky: Samo H.: „Mám 3 nohy“?    „Mám šupiny?

Po vypožičaní kníh sme sa vrátili plný zážitkov a vedomostí o zvieratkách späť do školy. Pani knihovníčke ďakujeme za pekné aktivitky.