Škola roka

Základná škola, Golianova 8,  Banská Bystrica sa umiestnila v súťaži ,, Škola roka 2009 ,, na treťom mieste.

V Smižanoch pri Spišskej Novej Vsi sa 21.októbra uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 16. ročníka celoslovenskej súťaže školských aktivít základných a stredných škôl „ŠKOLA ROKA“.

Na rozdiel od minulých rokov, keď jediným pilierom úspešnosti bol výkonnostný rebríček, pre školský rok 2008/2009 Slovenská asociácia športu na školách hodnotenie úspešnosti škôl rozšírila o ďalšie dva piliere, a to o pilier účastnícky a výchovný, zameraný na olympijskú výchovu žiakov. Po slávnostnom príhovore predsedu Slovenskej asociácie športu na školách p. Jozefa Javorku nasledovalo samotné vyhlasovanie najúspešnejších škôl v školskom roku 2008/2009:

Základné školy nad 300 žiakov:

1. miesto ZŠ Brezová, Piešťany
  2. miesto ZŠ Školská, Michalovce