• Prijatie a vylúčenie

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Skolský klub detí

Prijatie žiaka do ŠKD

Podľa vyhlášky MŠ SR č. 306/2009 Z. z. o školských kluboch detí, školskom stredisku záujmovej činnosti, centre voľného času, školskom hospodárstve a stredisku odbornej praxe.

1. Sa dieťa sa do klubu prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia. Žiadosť o prijatie do klubu sa podáva spravidla pri zápise do školy. V prípade, že rodič nastúpi na materskú a rodičovskú dovolenku, je nezamestnaný môže dieťa navštevovať ŠKD, len ak to dovolia personálne a priestorové podmienky ŠKD. O prijatí, resp. neprijatí, či vyradení zo ŠKD rozhoduje riaditeľ školy.
        2. Do ŠKD sa prednostne zaraďujú žiaci z nižších ročníkov (1.a 3. ročník), prihlásení na pravidelnú dochádzku.
        3. Žiaci štvrtého ročníka sú zaraďovaní prednostne tí, ktorí nebývajú
          v Banskej Bystrici - mestská časť Uhlisko, správanie dieťaťa počas predchádzajúcich rokov, bolo v súlade so šk. poriadkom školy, poriadkom ŠKD. (žiak bez pokarhania a vážnych priestupkov), rodič včas platil mesačné poplatky za ŠKD.
        4. Predbežný záujem o návštevu ŠKD v novom školskom roku sa zisťuje v mesiaci máj predchádzajúceho školského roka.
        5. Dieťa môže byť dočasne odhlásené z ŠKD zo závažných dôvodov (dlhodobé ochorenie, liečenie a pod.). Dieťa môže byť zákonným zástupcom odhlásené iba písomne, vždy 3 dni pred ukončením mesiaca.

Vylúčenie z ŠKD

O vylúčení z ŠKD rozhoduje riaditeľ školy po prerokovaní s vedúcou vychovávateľkou ŠKD. A to za:

- opakovaného porušovania školského poriadku, školského poriadku ŠKD

žiak svojim správaním a agresivitou ohrozuje bezpečnosť a zdravie detí či účastníkov  výchovy a vzdelávania, alebo narúša výchovu a vzdelávanie do takej miery, že      znemožňuje ostatným účastníkom výchovu a vzdelávanie

- pretrvávajúc, opakované problémy po písomnom pokarhaní. Žiak, ktorému bolo udelené  na konci šk. roka pokarhanie riaditeľom školy. Na začiatku šk. roka bude vylúčený  z pravidelnej dochádzky do ŠKD. Rodič o tom bude písomne upovedomení

- ak sa žiak dopúšťa šikanovania

- v prípade opakovaných oneskorených platieb zo strany zákonného zástupcu žiaka (min.   2-3 mesiace), resp. neplatenia príspevku za pobyt žiaka v ŠKD (min. 1 mesiac)

- sústavné vymeškávanie dochádzky žiaka v ŠKD bez písomného ospravedlnenia a upovedomenia max. 15 dní v mesiaci.

ŠKOLSKÝ PORIADOK ŠKOLSKÉHO KLUBU DETÍ

Školský poriadok ŠKD 2022/2023.docx